בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב היסטורי לרפובליקנים בבית הנבחרים ובסנאט 
 
 חוגג את נצחונו. ג`ב בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפעם הראשונה אחרי חמישים שנה לרפובליקנים יש שליטה גם בבית הלבן וגם בשני בתי הקונגרס; ג'ב בוש זכה בבחירות לתפקיד מושל פלורידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון היסטורי לרפובליקנים ולנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש בבחירות "המשנה" לקונגרס ולמושלי המדינות. לרפובליקנים יש כעת שליטה גם בבית הלבן וגם בשני בתי הקונגרס בפעם הראשונה אחרי חמישים שנה.

בסנאט יש להם לפחות 51 סנטורים ובנוסף לכך קולו הכפול של סגן הנשיא צ'ייני. בבית הנבחרים שמרו הרפובליקנים על הרוב ויש להם לפחות 225 מושבים. הם הצליחו גם בבחירות למושלי המדינות וזכו ב- 20 מתוך 36 המדינות שבהן הייתה הצבעה. אחיו של הנשיא בוש, ג'ב, נבחר מחדש בפלורידה.

ההישג החשוב ביותר לרפובליקנים הוא ההשתלטות על הסנאט, כך שיוכלו לקדם את נושאי החקיקה הרצויים להם. עד עתה היה לדמוקרטים רוב של קול אחד בסנאט, וכעת מסתמן כי בידי הרפובליקנים 51 מושבים לעומת 46 מושבים הנמצאים בשליטת הדמוקרטים. במושב אחד זכה מועמד עצמאי ובשלוש מדינות טרם הסתיימה ספירת הקולות.

המהפך התאפשר לאחר שהדמוקרטים איבדו שני מושבים בסנאט. במיזורי: הסנטורית הדמוקרטית, ג'יין קרנהאן, הודתה בכשלונה ובירכה את יריבה, הרפובליקני, ג'ים טאלנט, שתפס את מקומה. מאוחר יותר התברר כי גם המועמד הרפובליקני ממינסוטה, נורם קולמן, הביס את מתחרהו, וולטר מונדייל הדמוקרטי, ש"הוקפץ" למסע הבחירות לאחר שהמועמד הדמוקרטי פול וולסטון שנהרג בתאונת מטוס לפני שבועות אחדים.

אחיו של נשיא ארה"ב, ג'ב בוש, מושל מדינת פלורידה, הצליח לשמור על מקומו ולנצח את המועמד הדמוקרטי ביל מקברייד. לאחר ספירת 75% מהקולות, מתברר כי ג'ב בוש קיבל 57% מהקולות, ואילו מתחרהו הדמוקרטי, ביל מקברייד, קיבל 42%.
 

קצת פוליטיקה אמריקנית:

 
הבחירות לבית הנבחרים נערכות אחת לשנתיים, כשבכל בחירות שניות הן מתקיימות במקביל לבחירות לנשיאות. את הבחירות שנערכות באמצע כהונה של נשיא מכנים "בחירות משניות" ואחוז ההצבעה בהן הוא בדרך כלל נמוך.

בבחירות המשניות בוחרים האמריקנים את 435 נציגיהם בבית הנבחרים, 34 סנאטורים - המהווים שליש מחברי הסנאט - ו-36 מושלים.

בסנאט, שנחשב ל"בית העליון" של הקונגרס, יושבים 100 חברים בסך-הכל, כאשר כל מדינה שולחת שני נציגים. הנציגים נבחרים לשש שנים, וכל שנתיים נבחר שליש מהם מחדש. בית הנבחרים, שהוא "הבית התחתון", מבטא את גודלן היחסי של המדינות, כשהנבחרים מייצגים מחוזות בחירה שונים. כל חברי הבית נבחרים לכהונה של שנתיים בלבד. הסנאט ובית הנבחרים מרכיבים יחד את הקונגרס, הרשות המחוקקת האמריקנית, שמשרדיו נמצאים בגבעת הקפיטול בוושינגטון הבירה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by