בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חילוקי דיעות לגבי מועד הבחירות 
 
 דרישות שלא יכולתי להסכים להם. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העבודה, ש"ס ומרצ מתנגדות להקדמת הבחירות; שרון תומך בקיומן ב-14 או ב-21 לינואר; ההצבעה על התקציב ב-4 בדצמבר - במועד זה תעלה גם הצעת חוק ההסדרים; נתניהו הושבע היום לתפקיד שר החוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההצבעה בכנסת בקריאה שניה ושלישית על תקציב המדינה תתקיים ב-4 בדצמבר - כך סוכם היום (רביעי) בין שר האוצר, סילבן שלום, יו"ר הכנסת, אברהם בורג ויו"ר ועדת הכספים, יעקב ליצמן. הבחירות לכנסת ה-16 ייערכו, ככל הנראה, ב-21 בינואר 2003 - כך נקבע בתום דיונים בין ראשי הסיעות הגדולות בכנסת. לדברי יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב בוים (ליכוד), בשל חילוקי הדעות בין הסיעות השונות לגבי המועד לקיום הבחירות נעשה מאמץ להגיע לתאריך מוסכם והוא ה-21 בינואר.

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת ח"כ, מיכאל איתן (ליכוד), החליט לדחות ליום שני הבא את ההכרעה בעניין על מנת לאפשר לנציגי כל הסיעות להגיע להסכמה. אם יוחלט להקדימן, תנסה ועדת החוקה להעביר חוק בשלוש קריאות, שיאפשר את השינוי. עוד הוחלט כי הכנסת תצא לפגרת בחירות בתאריך 17 לנובמבר, כדי למנוע חקיקה פופוליסטית. אולם, הכנסת תתכנס לישיבות מיוחדות לאישור תקציב המדינה.

מסקר בחירות שערך אמש מכון גיאוקרטוגרפיה עולה, ש- 57 אחוז מן הציבור בישראל סבור כי אריאל שרון הוא המועמד הראוי ביותר לכהן כראש ממשלה בכנסת הבאה. זאת, מול 48 אחוזים התומכים בנתניהו, 26 אחוזים לעמרם מצנע ו-15 אחוז לבנימין בן-אליעזר. 41 אחוז מן הנשאלים מעדיפים ממשלת אחדות לאומית. בעקבות ביטול חוק הבחירה הישירה חוזרים הבוחרים לשיטה של "פתק אחד", בה מצביעים רק עבור רשימה לכנסת. למרות המצב הכלכלי הקשה במדינה, תהיה העלות הכוללת של הבחירות למעלה מחצי מיליארד שקל.
 

נתניהו הושבע לשר חוץ זמני

 
ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, הושבע היום בכנסת לכהן כשר חוץ בממשלה הזמנית. הכנסת אישרה בצהריים את מינויו של בנימין נתניהו לשר החוץ ברוב גדול של 61 חברי כנסת שתמכו מול 31 שהתנגדו וחמישה שנמנעו.

בכירים בממשל האמריקני התקשרו הלילה לנתניהו לאחל לו הצלחה בתפקיד. הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, בירך גם הוא על המינוי.

נתניהו צפוי למנות את יואב בירן למנכ"ל בפועל של משרד החוץ. כיום משמש בירן כמשנה למנכ"ל המשרד. בהמשך היום ינסו נתניהו וראש-הממשלה, אריאל שרון, להגיע להסכמה על מועד ההתמודדות ביניהם על ראשות הליכוד.

לדברי נתניהו הוא שמח לשמוע על החלטת שרון ללכת לבחירות בהקדם: "זהו הדבר הנכון ביותר לעשות כרגע כדי להציל את המדינה מהמצב בו היא נמצאת ומהמצוקות אליהן נקלעה".

עוד הוסיף נתניהו: "אנו נקפיד על התמודדות הוגנת ונקייה, כל אחד יציג את דרכו ואת פתרונותיו והחברים יכריעו. אחרי ההכרעה נאחד את הליכוד ונלך יחד לניצחון גדול לליכוד ולמדינת ישראל". סיעת העבודה הודיעה כי תצביע נגד מינויו של נתניהו לתפקיד שר החוץ כשיובא לאישור הכנסת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by