בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אליעזר: אין שלום בלי הורדת התנחלויות 
 
 בן אליעזר. שנתיים של כלום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר מפלגת העבודה וראש האופוזיציה תקף במסיבת עיתונאים את ראש הממשלה; מיקד את בעיית הממשלה במתנחלים וגינה את אטימותה למצוקות העם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר מפלגת העבודה וראש האופוזיציה, בנימין בן אליעזר, תקף היום (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה אריאל שרון ואת ממשלת האחדות, במסיבת עיתונאים שכינס בבית המפלגה בתל אביב.

בן אליעזר האשים את שרון באטימות ובהתעלמות ממצוקות העם, ואת הממשלה בסדר עדיפויות מעוות. "אין אחדות עם אפליה בין סקטור לסקטור, ללא השתתפות של כל העם במאמץ הכלכלי. אסור להפלות בין התנחלויות לבין עיירות פיתוח, בין התנחלויות לגמלאים ולמובטלים", אמר בן אליעזר וציין כי "את מדיניות האפליה הזו לא היינו מוכנים לקבל ביום רביעי שעבר, לא היום וגם לא אחרי הבחירות. ממשלה שלנו לא תיקח מעיירות הפיתוח ותתן למתנחלים".

יו"ר העבודה פנה ישירות לאריאל שרון באומרו "הממשלה נפלה כי הפלת את האמהות החד הוריות, את המובטלים ואת העניים". בן אליעזר המשיך בנימה עוקצנית ואמר "אני, כמו רבים אחרים, מנסים לאמץ את זכרוננו למצוא פויקט אחד שיזמת והוצאת מן הכוח אל הפועל. יכולת לעשות הכל ובחרת לעשות כלום. שום תוכניות, שום מעשה אמיץ, שום דגל חברתי. שנתיים של כלום".

בן אליעזר אמר כי הוא מקווה שמפלגת העבודה תקים ממשלה שתביא לשינוי בסדרי העדיפות והוסיף "לך אריק אני אומר - ממשלה בה לשון המאזניים יהיו המתנחלים לא יהיו בה שלום או תיקון חברתי". בן אליעזר שם דגש על נושא ההתנחלויות ואמר כי "אין שלום בלי הורדת התנחלויות, לכן הם לא יאפשרו להגיע להסכם שלום אמיתי". הוא ציין כי "אי אפשר להגיע לתיקון בעוולות חברתיות ללא תיקון בעדיפויות הלאומיות".

ראש האופוזיציה אמר עוד "נמשיך לדרוש הורדה בתקציב ההתנחלויות המנופח", וציין כי אי אפשר לעשות עלייה כשהתקציבים מופנים להתנחלויות. עוד אמר "אי אפשר להמשיך ולהחריש נוכח העוול שנעשה לערביי ישראל".

מסיבת העיתונאים הפכה, למעשה, לנאום בחירות ראשון של בנימין בן אליעזר, שסימן את המתנחלים כמטרה שבה תתמקד מערכת הבחירות של מפלגת העבודה.
 

פרס: אנו פונים לעם עם מטען אדיר של תקוה

 
אחרי נאומו של בן אליעזר, עלה גם שר החוץ היוצא, שמעון פרס, לשאת דברים. פרס אמר "ניסינו ללכת לאחדות מתוך תקוה שזה יוביל לפריצת דרך. התחלנו ברצון טוב וניסינו לוותר על הרבה דברים" והוסיף מיד "אבל בחודשים האחרונים היתה הרגשה של דשדוש ושיתוק. ואז התחילה התדרדרות נוראה שכל אחד מאיתנו חש".

פרס ציין כי המצב החברתי בארץ מעולם לא היה רע כפי שהוא היום. "הטרור ממשיך לזעזע את אמות הסיפים. המורל הלאומי יורד", אמר פרס וציין כי לא ניתן לתקן מצב חברתי, מבלי לתקן את המצב המדיני ומבלי לתקן את המצב הביטחוני.

"ישראל מצטיירת בצורה קשה", אמר פרס בהתייחסו ליחס בעולם כלפי המדינה, "נפסקו ההשקעות, נפסקה התיירות ולצערי, הרבה הון התחיל לצאת מהארץ החוצה".

פרס התייחס למגעים המדיניים עם הפלסטינים באומרו "המו"מ האחרון נשבר על מילה אחת - התנחלויות. הפלסטינים אמרו לנו 'אל תזכירו את המילה הזו, כי אין מה לדבר'" פרס טען כי הממשלה הפרה חוקים בסיסיים כשהצהירה שתוריד התנחלויות ובפועל המשיכה להקים ולאבטח אותן. פרס אמר גם כי "המתנחלים לא יתנו לעשות שלום, לעשות עלייה ולעשות שיוויון אמיתי בחברה".

לסיכום דבריו אמר פרס "אנו פונים לעם באחריות, ללא שנאה וטענות, עם מטען אדיר של תקווה ונכונות אמיתית להכרעה". הוא הזכיר את מורשתו של יצחק רבין, ואמר כי המשק יבריא אם נתחיל לקיים משא ומתן על השלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by