בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: פעילי תנזים קיבלו קצבאות של ביטוח לאומי 
 
 תעודת תושב מאפשרת לעבור בקלות יחסית במחסומים בי-ם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סוכנת סמויה חשפה פרשת שחיתות שבה מעורבים שרים ברשות ועובדי הביטוח הלאומי; עדיין לא ברור היקף הנזק הביטחוני שנגרם למדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת מחוז ירושלים ממשיכה לחקור היום (רביעי) פרשה חמורה ביותר של שחיתות בביטוח הלאומי. על פי החשד, הועברו מיליוני שקלים לתושבי השטחים, חלקם פעילי תנזים ושרים ברשות הפלסטינית.

הפרשה נחשפה לאחר חקירה ממושכת, שכללה מעקבים, האזנות סתר וצילומים, שביצעו חוקרי מפלג המודיעין של המחוז. המשטרה נעזרה בסוכנת סמויה, שגוייסה מבין עובדי הביטוח הלאומי. הסוכנת אספה עדויות מרשיעות במשך שמונה חודשים.

הסוכנת הופעלה על ידי שוטרי יחידת הסוכנים ומפלג המודיעין ביחידה המרכזית, ובמשטרה מדגישים שהיא לא היתה מעורבות במעשים הפליליים לכאורה שבוצעו על ידי עובדי הביטוח הלאומי.

אמש נעצר מוחמד אל גאווי, החשוד כי התחזה לעורך-דין, ותיווך בין תושבי השטחים לעובדי הביטוח הלאומי לצורך הוצאת הכספים. על-פי החשד, אל-גאווי שיחד את עובדי סניף הביטוח הלאומי במזרח ירושלי, באמצעות ממון ושירותי מין, כדי שיוציאו תעודות זכאות לתושבי הרשות עבור קצבאות ילדים, זיקנה, נכות והבטחת הכנסה. בנוסף, הנפיקו הפקידים תעודות תושב ירושלים עבור תושבי השטחים.
 

נשים מהשטחים העניקו לפקידים שירותי מין

 
המשטרה אף עצרה את עו"ד עמאר נצרי, שהגיע לתחנה כדי לייצג את החשוד. הוא נעצר בחשד שהיה מעורב בפרשה. עצורים נוספים הם אחיו ואחותו של אל-גאווי, החשודים בשיבוש הליכי חקירה.

מן המשטרה נמסר כי את השוחד המיני סיפק החשוד לפקידי הביטוח הלאומי ולמתווכים באמצעות נשים תושבות השטחים, שהסכימו או אולצו לסייע.

עצור נוסף הוא ראש מחלקת אבטחת הכנסה בסניף, החשוד כי העביר רשימות של תושבי מזרח ירושלים, אשר שיתפו פעולה עם ישראל, לגורמי מודיעין ברשות הפלסטינית. הסכנה במעשה כזה הוא שברשות יערכו לאנשים אלה "משפטי שדה" שלאחריהם יוצאו להורג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by