בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת: כתבי אישום נגד מבצעי הפיגוע בג'רבה 
 
 בית הכנסת עובר שיפוצים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צרפת החליטה להגיש כתבי אישום נגד 3 מבין השמונה שנעצרו השבוע; בפיגוע נהרגו 19 בני אדם, רובם תיירים גרמנים; טוניס הודיע כי תפצה את משפחות הנפגעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתבי אישום יוגשו נגד שלושה מבין שמונת החשודים במעורבות בפיגוע בבית הכנסת באי ג'רבה שבתוניסיה ובאי מניעתו, כך מסרו היום (שבת) סוכנויות הידיעות בצרפת. החשודים נעצרו באזור ליון ביום שלישי שעבר, והיום נמסר כי שלושה מהם הועברו לפאריס תחת אבטחה כבדה.

בפיגוע שאירע בג'רבה באפריל, שארגון אל-קאעידה קיבל עליו אחריות, נהרגו 20 בני אדם - 14 תיירים גרמנים, תייר צרפתי וחמישה תוניסאים, כאשר ניזאר נוואר, נהג מכלית גז בן 24, התנגש בגדר בית הכנסת ופוצץ את המכלית.

כתבי האישום יוגשו נגד שניים מאחיו של מבצע הפיגוע ניזאר נוואר - ואליד נוואר וטארק נוואר - ונגד דודו, מוחמד סתי נוואר. ביום שלישי יובאו השלושה בפני שופט מיוחד למלחמה בטרור. האח ואליד, בן 22, אמר לחוקרים בסוף השבוע כי היה לו מידע מסוים על כוונת אחיו לבצע פיגוע, אבל הוא לא ידע מה יהיה יעד הפיגוע. כך מסרו מקורות משפטיים.

לפי החשד, ואליד קנה לאחיו ניזאר טלפון לווייני, שבו שוחח ניזאר עם אדם בפקיסטאן שעות אחדות לפני הפיגוע. במשטרת צרפת חושדים שהפקיסטאני היה איש אל קאעידה. כן חושדים שהטלפון שימש את ניזאר נוואר לקשר עם גרמני שהתאסלם, גם הוא פעיל אל-קאעדה. חלק מחמשת החשודים הנוספים שנעצרו - בהם שני הוריו ודודתו של נוואר - שוחררו. חקירת הדוד, מוחמד סתי נוואר, מתמקדת בתנועות בחשבונות הבנק שלו.
 

טוניס תפצה את קורבנות הפיגוע בג'רבה

משלת טוניס הודיעה בחודש ספטמבר כי תשלם מיליון אירו לקורבנות הפיגוע בבית הכנסת שבאי ג'רבה, שבדרום המדינה. בפיגוע, שהתרחש בחודש אפריל, נהרגו 19 בני אדם, בהם 14 תיירים גרמניים. נציג משרד התיירות העביר לגרמניה את ההמחאה. ארגון אל-קאעידה נטל אחריות לפיגוע.

את הפיצויים, עזרו לממן המלונאים הטוניסאים. הכסף הועבר לקרן, שהקים קאנצלר גרמניה, גרהרד שרודר, לטובת גרמנים שהופכים לקורבנות פיגועים ברחבי העולם.

מקורות בגרמניה מסרו מספר התיירים הגרמניים באי ירד מאז הפיגוע בצורה משמעותית. עד האירוע נהגו להגיע לטוניס למעלה ממיליון גרמנים מידי שנה, והם היוו את רוב התיירים במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by