בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוואזילנד: האם דורשת מהמלך שיבטל אירוסיו לבתה 
 
 
חדשות נענע

נערה בת 18 עתידה להיות אשתו העשירית של המלך; יחד עמה ינשאו לו עוד שתי צעירות; האם מסרבת שבתה תינשא בניגוד לרצונה; המלך: לא בטוח שהאם סוואזילנדית אמיתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמה של כלתו לעתיד של מלך סוואזילנד הודיעה היום (שלישי) כי היא דוחה לזמן בלתי מוגבל את הגשת תביעה נגד בית המלוכה, משום שהיא מטילה ספק בסיכויי הזכיה שלה.

התובעת, לינדיווה דלאמיני, שדורשת לבטל את אירוסיה של בתה, זינה זוראיה מהלנגו, בת ה-18, למלך. הנערה עתידה להפוך בקרוב לאשתו העשירית של המלך מוואטי השלישי, בן ה-34. יחד עמה הוא אמור להינשא לעוד שתי צעירות.

אולם, כיוון שבמדינה האפריקאית המלך נמצא מעל לחוק, הופנתה התביעה כלפי כמה מבני משפחתו, שלטענת האם, עזרו לו לבחור את הבת ולחטוף אותה. נישואין לאחר חטיפה הם חלק מהמסורת המקובלת בממלכה, ולכן עוררה התביעה שערוריה. שר בממשלה הגדיר את הפרשה "משבר לאומי".

בבית המלוכה הופתעו מן התביעה לרשות השופטת, ואמרו שדברים כאלה מתבררים במסגרות מסורתיות. דובר הארמון אמר כי למשמע הפרשה הודיע המלך שאין הוא בטוח כי האם הדאגנית היא "סווזילנדית אמיתית".

הארמון אף סירב לאפשר לארוסה הצעירה להתראיין, ואף לא אפשר לאם לפגוש את בתה. בשיחת טלפון אמרה הבת לאמה, שהיא מקבלת את מעמדה כארוסתו של המלך. אולם, האם אינה משוכנעת וטוענת שלחצו עליה לומר זאת.

פעילי זכויות אדם גינו בחריפות את המנהג המקומי לקחת נשים למלך ללא התחשבות ברצונן וברצון משפחותיהן. מנהג זה רווח במדינות רבות בעולם, בצורות שונות ומשונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by