בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התראה לפיגוע בכ"ס; נטמנו הרוגי הפיגוע בגוש קטיף 
 
 
חדשות נענע

המשטרה פרסה מחסומים בכניסה לעיר; עמוס סעדה (18) מרפיח-ים אסף צפירה (52) מבדולח נהרגו מירי מחבל שהגיע לשטח החממות של פאת-שדה; קצין הביטחון של היישוב הצליח לחסלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות משטרה גדולים נפרשו הלילה (רביעי) ברחובות כפר סבא. זאת לאחר שהתקבלה התראה ממוקדת על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגוע באיזור. באזור נערכים סיורים נרחבים והוצבו מחסומים בכניסות לעיר.

מוקדם יותר הובאו למנוחות עמוס סעדה (18) מרפיח-ים אסף צפירה (52) מבדולח, למנוחות בבית העלמין באשקלון. שני החקלאים נרצחו בפיגוע ירי שביצע אמש מחבל, שהצליח לחדור לחממות של היישוב רפיח-ים בגוש קטיף שבצפון רצועת עזה. מן ירי נפצע חקלאי נוסף באורח קל, שפונה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. החמאס נטל אחריות לפיגוע. בהודעת דובר גדודי עז א-דין אל קסאם נאמר שהמחבל הוא מוחמד עאשור בריס בן 25 תושב חאן יונס. מחקירה עולה כי המחבל הגיע עם פועלים פלסטינים, שבאו לעסוק בחקלאות ביישובים באזור. מחקירה ראשונית עולה, כי את האקדח קיבל מאחד ממעסיקיו, עליו איים ברימון. למשמע הירי הגיע מיד קצין הביטחון של היישוב. קצין הביטחון ירה במחבל למוות.

קובי חדד, קצין הביטחון, אמר בריאיון לקול ישראל: "יש פה כל הזמן סוגי מידע שזורמים, ואני מוכן כל הזמן למפגש עם מחבלים." הוא סיפר שהגיע מיד כששמע יריות. "המחבל שלף רימון, חילץ את הניצרה ואני יריתי בו. הודעתי שהמחבל הרוג, ואז ביצעתי סריקות לוודא שאין יותר מחבלים". חדד קיבל לפני מספר שבועות תעודת הצטיינות מאלוף פיקוד דרוםם על תפקודו. מקור במערכת הביטחון מסר שהיתה התרעה ממוקדת על כוונת מחבלים לחדור ליישובים באזור יחד עם עובדים פלסטינים שיגיעו לעבוד בחקלאות. המשטרה עיכבה לחקירה את הפועלים שהגיעו עם המחבל.
 

מחבל ושני סייענים נתפסו בדרך לפיגוע

בעקבות התרעות חמות על כוונת מחבלים לבצע פיגועי תופת בשטח ישראל, ערוכה המשטרה בכוחות מתוגברים לאורך קו התפר, בשרון ובאזור נתניה וכפר סבא. במהלך הלילה קיבלה המשטרה התרעה על אפשרות שמחבלים חדרו לאזור השפלה, והם נמצאים בסמוך ליישובים לוד, שוהם או מודיעין. כתוצאה מכך הוקפצו שוטרים רבים מבתיהם, המשטרה הקימה מחסומים בכניסה ליישובים, חסמה צירי תנועה מרכזיים ופתחה בסריקות. את הסריקות ליווה מסוק משטרתי ונורו פצצות תאורה.

לאחר שלוש שעות של פעילות, נתפס מחבל ושני ערבים תושבי ישראל, שמכוניתם נעצרה במחסום שהוקם ליד צומת אל-על, בסמוך לנמל התעופה בן-גוריון. המשטרה חושדת שהמחבל היה בדרכו לבצע פיגוע נגד אזרחים. השלושה הועברו לחקירת השב"כ. לאחר לכידתם, הוסרו המחסומים והכוננות ירדה מעט, אך כאמור, לאחר מידע נוסף על כוונות פיגוע, הועלתה שוב רמת הכוננות.

ברחבי הגדה עצרו אמש כוחות צה``ל 11 פלסטינים מבוקשים ודרושי חקירה בגדה. במחנה הפליטים בלטה נעצרו 4 מבוקשים פעילי חמאס ופעיל תנזים; צפונית לשכם נעצרו 4 דרושי חקירה; באל-בירה שבאזור רמאללה נעצרו 2 פעילי תנזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by