בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצבא האמריקני הצליח ליירט פגז מרגמה בעזרת קרן לייזר 
 
 הצלחה בניו מכסיקו. הלייזר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הצבא השתמש בקרן לייזר בעלת עוצמה גבוהה; זוהי פריצת דרך בתעשיית הנשק ההגנתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צבא ארה"ב והתעשיה הצבאית TRW, אשר פיתחה את הנשק, דיווחו בהצהרה משותפת על הצלחת קרן הלייזר. במהלך הניסוי שנערך במדבר בניו מכסיקו, זיהתה המערכת את שני הפגזים , שיגרה קרן ממוקדת ושרפה אותם במעופם. שני הפגזים נורו בהפרש של שניות זה מזה והושמדו עוד לפני הזמן שיועד לכך.


ראש המפקדה הצבאית לחקר החלל וההגנה מפני טילים אומר: " שניות לאחר שיגור הקרן, הפגיעה נעשתה בנקודה שלא היתה מרוחקת מהיעד המקורי". הלייזר בעל יכולת טקטית ניידת, מערכת
ה-MTHEL, פותח על ידי TRW עבור הצבא האמריקני, ובשיתוף צה"ל.

השימוש במערכת נוסה בהצלחה בעבר כנגד טילי קטיושה, שנורו לעבר ישראל על ידי החיזבאללה. אולם טילים אלו הם בעלי יכולת תאוצה נמוכה יותר והניסוי הנוכחי נועד לבחון את יכולות המערכת מול פגזים המהירים יותר במעופם.

ג'נרל, יוסף קוסמאנו, ראש המטה להגנה מפני טילים, אמר כי: "היירוט שניה את תבנית יכולות ההגנה, אין נשק בעל כושר מהירות על קולי שמשתווה לליזר, טכניקות גבוהות בעלות אנרגיות ליזר הן בעלת יכולת לשנות את פני שדה הקרב".


לאחר הניסוי הנוכחי נותרה למפתחי הלייזר עבודה בפיתוח מערכת קומפקטית וניידת שניתן יהיה להעביר בקלות למקומות שונים. גורמי רשמיים הביעו תקווה שניתן יהיה למזער את המערכת, כך שניתן יהיה להציבה על כלי רכב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by