בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת איטליה העבירה חוק שיציל את ברלוסקוני 
 
 שוב הצליח ברלוסקוני להתחמק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הממשלה נתנה את אישורה להעביר חוק שערוריתי; החוק יציל את ראש הממשלה מהרשאה בשחיתות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת איטליה אישרה בקריאה סופית אתמול (שלישי) חוק, אשר מבקרים טוענים כי הוא מיועד להצלתו של ראש הממשלה, סילביו ברלוסקוני, מהרשאה בשחיתות על ידי השהיית גזר הדין עד אשר יועבר משפטו לאור חוק ההגבלים.

הפגיעה המשפטית בחוק מאפשרת לנאשם לבקש כי הדיון בעניינו יועבר לבית משפט אחר, אם יוכיח "חשד סביר" שהשופטים נהגו עמם במשוא פנים לאחר שמיעת עניינו. אין ספק שברלוסקוני ינצל ממשפט אחר בו הוא נאשם, באותו משפט הוא הואשם בדיווח שגוי על ניהול כספים השייכים למועדון הכדורגל, אמ.סי. מילאן בבעלותו. התיק בוטל עקב האשמות מופחתות כתוצאה מחוק ההגבלים שתוקפו פג במרץ.עורך דינו של ברלוסקוני אמר כי, הם מתכוונים להשתמש בחוק שהתקבל אתמול על מנת לשנות את מיקומו של משפט ראש הממשלה, המואשם לכאורה באחריות לשוחד השופטים בבית המשפט מרומא למילנו. אם אכן הדבר יקרה הוא יזוכה שוב לאור חוק ההגבלים.לוציאנו ויולנטה, מנהיג האופוזיציה השמאלנית דמוקרטית, אמר החוק מאפשר להשיג את מקסימום אי הצדק האפשרי. ג'ראדו סאמברוסיו, ראש הפרקליטות הציבורית במילנו, אמר כי החוק מחלל את החוקה.
 

ברלוסקוני והחוק

 
ברלוסקוני ושר ההגנה לשעבר, צ'זרה פרוויטי, מואשמים שבשנות השמונים שיחדו שופטים כדי שיוכלו להשתלט על חברת המזון SME. השניים מכחישים את כל ההאשמות, וטוענים ששופטי מילאנו גמרו אומר להפיל אותם מטעמים פוליטיים.

במאי הקולנוע המפורסם נני מורטי, מנהיג באופן לא-רשמי את התנועה נגד ברלוסקוני. מורטי טוען כי "ברלוסקוני אינו נגד דמוקרטיה, היא פשוט זרה לו משום שאינו יודע מהי, לא מבין אותה ורואה בה בזבוז זמן". מורטי עוד אמר שחברי תנועתו אינם קיצונים, אלא "פשוט אוהבים את החוקה שלנו".

מלבד נטיותיו הלא-דמוקרטיות בהן הם מאשימים את ברלוסקוני, טוענים מורטי ועמיתיו האינטלקטואלים בשמאל האיטלקי לניגוד אינטרסים בין תפקידו הציבורי של ראש הממשלה לשליטתו העסקית ברשת התקשורת הגדולה במדינה ובשידור הציבורי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by