בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו: מפת הדרכים האמריקנית אינה עומדת על הפרק 
 
 קבלת הפנים לשר החוץ בנימין נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נתניהו הושבע לתפקיד שר החוץ בממשלת שרון: "הגיע הזמן שנפסיק להצטדק"; שוחח עם פאוול וסיכם עימו על קיום הידברות משותפת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ החדש, בנימין נתניהו, אומר כי שאלת מפת הדרכים האמריקנית איננה עומדת כעת על הפרק בשל אפשרות אמיתית למתקפה על עיראק. בטקס קבלת פנים שנערך אחה"צ (רביעי) במשרד החוץ בירושלים אמר נתניהו כי בכוונתו לפעול בקרוב בשתי החזיתות, כהונתו כשר חוץ והמאבק על ראשות הליכוד.

נתניהו אמר עוד שבכוונתו להתמקד בהסברה הישראלית: "הגיע הזמן שנפסיק להצטדק", אמר שר החוץ החדש. נתניהו שוחח בטלפון עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, וסיכם עימו על קיום הידברות משותפת.
 

רוב גדול בכנסת בעד המינוי

 
הכנסת אישרה בצהריים את מינויו של בנימין נתניהו לשר החוץ ברוב גדול של 61 חברי כנסת שתמכו מול 31 שהתנגדו וחמישה שנמנעו. בכירים בממשל האמריקני התקשרו הלילה לנתניהו לאחל לו הצלחה בתפקיד. הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, בירך גם הוא על המינוי.

לאחר ההשבעה אמר נתניהו: "אני ושרון נקבע את הניסוחים הדורשים כדי להציג עמדה אחידה ב-90 הימים הבאים. אני חייב להגיד שכאשר שרון היה שר חוץ בממשלתי הייתי מלא הערכה לעבודתו". עוד אמר נתניהו: "אני מאמין שיש לי פתרונות כיצד להוביל את המדינה בארבע השנים הקרובות והציבור יכריע".

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי הוא משוכנע שנתניהו יפעל על-פי מדיניות הממשלה: "אני משוכנע כי כישוריו של מר נתניהו יהוו תרומה משמעותית לממשלה ולעבודתה, והוא יבצע את תפקידו ואת מדיניות הממשלה, שיעדיה בטחון ושלום, על הצד הטוב ביותר".

בהמשך היום ינסו נתניהו וראש-הממשלה, אריאל שרון, להגיע להסכמה על מועד ההתמודדות ביניהם על ראשות הליכוד.

נתניהו לא יוכל למנות את מקורביו לתפקידים המתפנים בקרוב בשירות החוץ, זאת בשל החוק האוסר על ביצוע מינויים פוליטים בתקופה בה מכהנת ממשלה זמנית. לפיכך, את התפקידים המתפנים בקרוב, כגון משרת השגרירים במוסקבה, בלונדון ובהודו, יאיישו אנשי הסגל הדיפלומטי של משרד החוץ. אפשרות נוספת היא שהמינויים יידחו עד לאחר הבחירות.

בכל מקרה, נתניהו צפוי למנות את יואב בירן למנכ"ל בפועל של משרד החוץ. כיום משמש בירן כמשנה למנכ"ל המשרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by