בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל-קעאדה בעירק פרסם חוקים לנהיגת נשים 

ארגון אל-קעאדה בעירק פרסם חוקים לנהיגת נשים

 
 
עריכה: יאיר בר כוכבא

נשים יכולות לנהוג בין יום חמישי לראשון בלבד ורק בין 7 בבוקר ל-8 בערב, להיות לבושה בצניעות ולתת מקדמה כספית מראש עבור תיקון רכב בעתיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל-קעאדה בעיראק מנסה להציג את עצמו לא רק כאופוזיציה לשלטון, אלא גם כמדינה ריבונית. לאחר שהקים ב-15.10.06 את "מדינת עיראק האסלאמית", הוא מציג עכשיו באתרי האינטרנט שלו מערכת חוקים ותקנות אשר מראים את פעילותו כפעילות של מדינה ריבונית.
 
הפרת הכללים - פגיעה בביטחון המדינה (צילום: Indigo Goat, flickr)
 הפרת הכללים - פגיעה בביטחון המדינה (צילום: Indigo Goat, flickr)   
אחת התקנות המעניינות היא חוק נהיגת נשים, אשר מתיר נהיגת נשים בתנאים מסוימים המפורטים בחוק. אישור נהיגת נשים במדינת אל-קעאדה איננו עניין של מה בכך, מכיוון שבמדינות אסלאמיות קיצוניות אחרות כמו סעודיה נהיגת נשים אסורה לחלוטין.

ב-14 בפברואר פורסם מסמך ובו המלצות שהגישה מועצת השורא של מדינת עיראק האסלאמית בנושא "כללים והוראות לנהיגת נשים ברכב". על פי המסמך, על הנהגת להיות בת 30 לפחות; הנהגת חייבת הסכמה של האפוטרופוס שלה (אביה או בעלה) לכך שהיא תנהג; על הנהגת להשיג רישיון מהמרכז ללימוד נהיגה לנשים; על הנהגת להיות לבושה בצניעות ונאסר עליה להשתמש בשום תכשיט או איפור. כמו כן, לנהגות מותר לנהוג אך ורק בתוך העיר ונאסר עליהן לנהוג בכפרים או בפרברי הערים.

האיסורים אינם נגמרים כאן - על הנהגות נאסר לנהוג בימים שבת עד רביעי ושעות הנהיגה המותרות לה הן משבע בבוקר ועד שמונה בערב. על הנהגת לשאת עמה טלפון נייד למקרה חירום. במקרים של חריגות, בעיות או תקלה ברכב, עליה להתקשר למרכז התנועה לנשים.

חכמי הדת אינם סומכים על כישוריהן הטכניים של הנשים במדינה והם מחייבים את הנשים לשלם במעמד קבלת הרישיון מקדמה כספית שנקבעה מראש עבור תיקון רכב בעתיד. הממשלה גם מתכננת להקים מחלקת תנועה לנשים, שעליה יפקחו גורמי דת בכירים. כמו כן מודיעה ההחלטה כי כל מי שיפר את הכללים המופיעים בדף ההנחיה לנהיגת הנשים ייענש, ללא יוצא מן הכלל, שכן הפרת הכללים הללו פירושה פגיעה בכבוד הנשים וכן פגיעה בביטחון המדינה.

הממשלה האסלאמית איננה מסתפקת באזהרה והיא פרסמה גם כללי ענישה - מי שידבר עם נהגת יקבל עונש של לא פחות מחודש ימי מאסר וקנס כספי. מי שיוכח לגביו כי ניסה להתגרות, לרדוף או להקניט נהגת יקבל עונש של לא פחות משמונה חודשי מאסר וקנס כספי.

גם בתחום הענישה ישנו שוויון - נהגת אשר יוכח כי בצעה דבר מה שיש בו משום הפרת המוסר והחוק, תיענש בפעם הראשונה ורישיונה ישלל לתקופה של לא פחות משישה חודשים. כמו כן יוטל עליה קנס כספי של 500 עד 1,000 ריאל והיא תתחייב כי לא תעשה זאת שוב וכן תמסר הודעה רשמית לאפוטרופוס שלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by