בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שגריר צרפת נטש פגישה עם הורי החיילים החטופים 

שגריר צרפת נטש פגישה עם הורי החיילים החטופים

 
 
חדשות נענע

אביו של בני אברהם האשים את ממשלת צרפת בקשר עם החיזבאללה; בתגובה יצא השגריר מהחדר בזעם; אפרת אברהם: הצרפתים אינם ששים לפגוע ביחסיהם הטובים עם העולם הערבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שגריר צרפת בישראל, ז'אק הונצינגר, נטש הערב (רביעי) בזעם פגישה עם בני משפחות החיילים החטופים עומר סועאד ובני אברהם, בעקבות חילופי דברים קשים בין הצדדים. בני המשפחות נותרו בלשכתו והמשיכו לנהל ויכוח בצעקות רמות בין המשפחות לאנשי השגרירות.

התקרית אירעה לאחר שחיים אברהם, אביו של בני אברהם, אמר לשגריר: "אני מבין שיש לכם חברים חדשים בביירות", בהתייחסו למזכ"ל החיזבאללה, השייח' נסראללה. שגריר צרפת השיב לו בזעם: "אנחנו לא חברים", והיכה בידו על השולחן. בין השניים התפתח ויכוח שבמהלכו אמר השגריר: "אם לא תשתוק, אני אצא מהחדר". אברהם השיב לו: "זהו המשרד שלך. אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה", והשגריר עזב את החדר בזעם.

לדברי המשפחות, מטרת השיחה היתה להתעדכן בצעדי ממשלת צרפת בעניין החיילים החטופים. "הובטחו לנו הרבה הבטחות ורצינו לדעת האם נעשה משהו בנידון", אמר אברהם, שהוסיף כי "החיזבאללה מחזיק בבנינו, הצרפתים מדברים על זכויות אדם ועל הומניטאריות. כשזה מגיע לבנים שלנו, פתאום אין הומניטאריות, אין זכויות אדם. הכל מתחיל ונגמר באינטרסים של נפט של צרפת במזרח התיכון".

משגרירות צרפת נמסר בתגובה כי "השגריר עזב את החדר בגלל הדרך האגרסיבית שאברהם התבטא בה אך לאחר מכן הוא שב לחדר, וחיים אברהם התנצל בפניו, ההדורים יושבו והעניין נחשב כסגור". באשר לטענה על נסראללה, אמר דובר השגרירות: "נסראללה הוזמן על ידי שלטונות ביירות לכנס, ולא על ידי צרפת".

יצוין כי זה אינו מקרה ראשון של עימות בין הורי החטופים והרשויות הצרפתיות. מאז אוקטובר 2000 הם מבקשים להיפגש עם ראש הממשלה הצרפתי ועם הנשיא שיראק, ואולם נענים בשלילה. לפני מספר חודשים ביקרו בני המשפחות בצרפת, ואולם התאכזבו לגלות שלפגישות שתואמו להם עם חברי האסיפה הלאומית, הופיעו רק עוזרים ומזכירים זוטרים. לדברי אפרת אברהם, אחותו של החייל בני אברהם, הצרפתים מצויים ביחסים טובים עם כל העולם הערבי ואינם ששים לפגוע ביחסים אלה ובכיסם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by