בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: צעירים מיפו נעצרו לאחר שדיברו בערבית באוטובוס 
 
 חשד לשימוש באלימות מצד המשטרה (רויטרס)   
 
חדשות נענע, מיקי פלד

אשה ששמעה אותם משוחחים בערבית הזהירה את הנהג ועימות אלים פרץ באוטובוס; המשטרה: הם נשמעו אומרים: "עוד מעט יהיה בום והאוטובוס יתפוצץ"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה צעירים ערבים מיפו, חברים בתנועת הנוער "רעות סדקה" לנוער ערבי-יהודי נעצרו אמש על ידי כוחות המשטרה ויס"מ לאחר שקיימו שיחה בשפה הערבית באוטובוס מלא נוסעים - כך טוען הערב (רביעי) פאדי שביטה, מנכ"ל התנועה. לדבריו, מדובר בתושב סחנין ותושבת יפו כבני 18 המתגוררים ביפו במסגרת שנת שירות התנדבותית בתנועה, ובחברת ההנהלה של העמותה, לורן אגבריה (25).

לטענתו של שביטה, נוסעת כבת שישים ששמעה את השלושה משוחחים ביניהם בערבית וככל הנראה נכנסה ללחץ, ניגשה לנהג וסיפרה לו שיש מחבלים על האוטבוס. בתוך דקות, טוען שביטה, התפתחו באוטובוס, שהיה עמוס, חילופי מהלומות מילוליות וקללות. בין היתר צעקו לעברם נוסעים משפטים כמו "תלכו לעזה", "תלכו לערפאת" ו"ערבים מסריחים".

בשלב מסוים עצר האוטובוס ברחוב סלמה ואנשי משטרה ויס"מ עלו לאוטובוס באקדחים שלופים ובלי לערוך בירור ניסו לתפוס את אגבריה שהחלה לצעוק ולהתנגד. עוד נטען כי השוטר החל לחנוק את חברת ההנהלה וגרר אותה בשיער מהאוטובוס לניידת המשטרה.

במהלך המאבק עם השוטרים, נטען, נשברו משקפיה של הצעירה תיקה נלקח ממנה והשוטרים החלו לערוך על גופה חיפוש. בשלב מסוים אף ניסו לשים אזיקים על ידיה ואולם היא התנגדה. שני הצעירים האחרים נלקחו בניידת אחרת. לטענת שביטה, לא נערך שום בירור עם הצעירים לפני מעצרם. האישה שהתלוננה בפני הנהג הגיעה לתחנה להגיש תלונה. בסופו של דבר היו השלושה מוחזקים בתחנת המשטרה מהשעה שבע בערב עד אחת בלילה. אגבריה נחקרה על תקיפת שוטר ותקיפת הנוסעת באוטובוס. שני הצעירים האחרים נחקרו בחשד לקשירת קשר לביצוע פיגוע.
 

המשטרה: קיבלנו דיווח שהשלושה מדברים על פיגוע

 
במשטרה נמסר בתגובה כי הדיווח התקבל מנהג אוטובוס "דן" על כך ששני נוסעים בשנות השישים לחייהם פנו אליו ומסרו לו ששלושה נוסעים אחרים משוחחים ביניהם בערבית ובין היתר אמרו ש"עוד מעט יהיה בום והאוטובוס יתפוצץ". לטענת המשטרה במהלך האירוע תקפה אגבריה את הנוסעת המודיעה וכאשר הגיעו למקום שוטרי מרחב יפתח המשיכה החשודה להשתולל באוטובוס, סירבה להתלוות אליהם, תקפה שוטר ונעצרה. השלושה עוכבו לחקירה ושוחררו. החקירה נמשכת.

בתגובה להודעת המשטרה לפיה הצעירים דיברו על פיגוע אומר שביטה "אני לא יודע מי באוטובוס ציטט את הדברים ויודע ערבית ואיך זה הגיע למשטרה. לא ניראה לי ששלושה חברה שלנו יישבו באוטובוס ויידברו על בום".

יצוין כי תנועת הנוער "רעות-סדקה" עובדת עם קבוצות נוער מאיזורים גיאגרפיים קרובים ועוסקת בדיאלוג שמטרתו להרחיב את ההיכרות התרבותית בין הצדדים, ואשר עוסק בתכנים כגון זהות, סטריאוטיפים, קונפלטקט, אזרחות, דו-קיום. עוד נמסר כי רוב חניכי התנועה מזוהים עם השמאל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by