בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעבודה גובר הלחץ על רמון שיפרוש 
 
 רמון. יפרוש או יתמיד במירוץ (לע``מ)   
 
חדשות נענע

אם יסיר מועמדותו לתפקיד יו"ר העבודה תגבר התמיכה במצנע; בעבודה יחליטו השבוע בשאלת ביטול הפריימריס; בליכוד: שרון מוביל בסקרים, אולמרט יתמודד בבחירות לכנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במפלגת העבודה גוברים היום (שבת) הלחצים על חיים רמון, שיסיר את מועמדותו לתפקיד יושב ראש מפלגת העבודה. זאת, על רקע הסקרים שמנבאי לו אחוז הצבעה מאוד נמוך: 17 אחוזים.

על פי אותם סקרים, עמרם מצנע הוא בעל הסיכוי הגדול ביותר לזכות בראשות המפלגה, למרות שבתחילת המרוץ הואשם בחוסר ניסיון ובחוסר הבנה פוליטית. מצנע מכהן כראש עיריית חיפה, והצטרפותו למרוץ נתפסה כהפתעה גמורה בתחילה.

אם יפרוש רמון ויצטרף למצנע, סיכויי הזכיה של שר הביטחון לשעבר, בנימין בן אליעזר, נראים אפסיים.
בימים האחרונים מרבה מצנע לאשר את ההנחה שהוא ורמון יתמודדו יחדיו.

בכינוס של מחוז הקיבוצים שנערך במפלגת העבודה ברמת אפעל, מנע בן אליעזר את קיומו של עימות בין המתמודדים - כפי שתוכנן מראש. רמון ומצנע הסכימו לעימות חזיתי ואולם אנשי בן אליעזר הבהירו כי אינם מעוניינים לעמוד בחזית מול שני היריבים. בתנועה הקיבוצית, שאירגנה את העימות שלא היה, אמרו אתמול: "פואד שבר את הכלים וברח מעימות".

במפלגת העבודה יחליטו בשבוע הקרוב אם לבטל את הפריימריס לבחירת חברי המפלגה שיכנסו לרשימת התנועה לכנסת, ולהעביר את זכות הבחירה לחמשת אלפים חברי ועידת העבודה. מצנע אמר כי יתנגד לכל נסיון לשנות את תקנון המפלגה בנוגע לפריימריס. חבר נוסף בעבודה, יו"ר הכנסת אברהם בורג, הודיע כי אם יבוטלו הפריימריס בין מתפקדי התנועה, הוא לא ירוץ לכנסת הבאה.
 

בליכוד: שרון מוביל

 
לפי הסקרים נראה כי בהתמודדות לראשות הליכוד זוכה ראש הממשלה המכהן, אריאל שרון, לאחוזי תמיכה גבוהים יותר בקרב מתפקדי הליכוד מאלו שמקבל שר החוץ המכהן וראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו.

ראש העיר ירושלים, אהוד אולמרט, הודיע כי יתמודד במרכז הליכוד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, תוך שהוא מסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר נשיאות ועידת הליכוד. זאת, בעקבות החלטת ראש הממשלה, אריאל שרון, לכנס את הוועדה ביום שלישי ולהכריז עליה מיד כמרכז - כך שלא יהיה צורך בהתמודדות על תפקיד נשיא הוועידה.

אולמרט לא חשף עדיין במי יבחר מבין המתמודדים על ראשות המפלגה, אך אמר כי יודיע בקרוב על בחירתו. גורמים בליכוד מעריכים כי יתמוך באריאל שרון. במידה וייבחר לרשימה, יאלץ אולמרט לעזוב את תפקידו בראשות העירייה בהתאם לחוק האוסר על כפל תפקידים. בכך יסיים אולמרט שתי קדנציות בתפקיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by