בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השביתה נמשכת - הזבל נערם ברחובות 
 
 חוזרים לערימות הזבל. ירושלים לפני כחודש (לעמ)    
 
חדשות נענע

האשמות הדדיות בין הצדדים על הכשלת המו"מ; השלטון המקומי דורש העלאת הארנונה; המשרד לאיכות הסביבה פרסם הנחיות למזעור נזקי האשפה המצטברת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנסה לגזור קופון? אלדר (לעמ)
 מנסה לגזור קופון? אלדר (לעמ)   
גם היום (שני) תימשך השביתה ברשויות המקומיות ובמשרדי הממשלה, זאת לאחר שאתמול נכשלו המגעים בין ההסתדרות, השלטון המקומי והאוצר. יו"ר השלטון המקומי, עדי אלדר, העלה במפתיע דרישה ששאר משתתפי הדיון לא יכלו להיענות לה. הוא התנה את החתימה על הסכמים עם העובדים באישור של האוצר להעלות את דמי הארנונה בשיעורים של בין שישה לשבעה אחוזים. נציגי האוצר וההסתדרות קראו לאלדר לפנות עם נושא הארנונה למשרד הפנים, ולא לעכב בשל כך את המשא ומתן עם העובדים.

בתום הפגישה התכנסו ראשי השלטון המקומי, וכמה מראשי הרשויות המקומיות והעבירו ביקורת על עמדתו של אלדר, ועל האופן בה הוא הציג אותה בישיבה. עם זאת, המגעים בין האוצר לעובדי המדינה ויחידות הסמך מתקדמים, אך העובדים ממשיכים בשביתתם זה השבוע החמישי.

בשבוע שעבר נחתם כזכור הסכם לתוספת יוקר במגזר הפרטי. התוספת תהיה בשיעור של עד 3.5 אחוזים עד לתקרת שכר של 7,700 שקל, והיא תשולם בשלושה שלבים. בחודש דצמבר יקבלו כל השכירים במשק את התוספת בעבור משכורת של עד 3,260 שקל. בינואר ובמרץ 2004 תשולם התוספת עד למשכורת של 7,700 שקל. אם תסתכם האינפלאציה השנה ב-8 אחוזים תוגדל תוספת היוקר ב-1.4 אחוזים ממרץ 2004.

הלילה מסר איגוד לשכות המסחר שהוא מסיר את התנגדותו להסכם וכי יצרף את חתימתו למסמך שהושג.
 

המשרד לאיכות הסביבה: כדאי לרסס את האשפה במדבירים

 
השביתה מקיפה כאמור את עובדי הרשויות המקומיות ועובדי המדינה. עובדי התברואה לא אוספים את האשפה בערים, הפקחים לא רושמים דו"חות חניה, העוזרות לגננות לא יגיעו לגני הילדים, עובדי המינהל והמשק לא יגיעו לבתי הספר ותושבת כל פעילות העיריות והרשויות המקומיות. מערך החינוך המיוחד לא יושבת.

בגנים בהם יחליפו הורים את הסייעות, יתקיימו הלימודים כסדרם עד יום חמישי. מיום חמישי יפעלו הגנים עד לשעה 11:00, בהתאם להסכם בין ההסתדרות למשרד החינוך.

המשרד לאיכות הסביבה פירסם שורה של המלצות לציבור למזער את הנזקים הסביבתיים כתוצאה מהצטברות ערימות זבל ברחובות. בין ההמלצות: לשים אשפה בצל, כדי לעכב את התסיסה; לרסס את הפסולת בחומרי הדברה, כדי למנוע התרבות זבובים; לרסס את הרצפה בחדרי האשפה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by