בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גיברלטר: הצבעה גורפת נגד חלוקת הריבונות 
 
 תושב מקומי מביע את דעתו. זכותנו להחליט על עתידנו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

99 אחוז מהמצביעים היו נגד ההצעה לחלק הריבונות על חצי האי בין ספרד ובריטניה; משאל העם מבטא את עוצמת התנגדות התושבים להצעה שנדונה בלונדון ומדריד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוצאות משאל העם שנערך אתמול (חמישי) בגיברלטר, מראות בצורה חד משמעית שתושבי חצי האי מתנגדים לתוכנית לחלק את הריבונות שלהם בין בריטניה וספרד. 99 אחוז מהמצביעים היו נגד ההצעה. רק 187 הצביעו בעדה.

18 אלף מהתושבים הצביעו אתמול במשאל העם, שאורגן על ידי השלטונות המקומיים, כדי להפגין את עוצמת התנגדותם לתוכנית שנדונה בלונדון ומדריד. להצבעה אין תוקף רשמי, אולם בריטניה התחייבה בעבר שלא יבוצע כל שינוי בריבונות, ללא קיום משאל עם בקרב התושבים.

גם במשאל קודם, שנערך לפני 25 שנים, הצביעו 99 אחוז מהתושבים בעד המשך הריבונות הבריטית. על ההצבעה פיקחו משקיפים בריטיים ונציגים מארגונים בריטיים ואירופאיים.

ראש הממשלה, פיטר קרואנה, צפה מראש הצבעת נגד גורפת בסוגיית הריבונות המשותפת, והתעקש שההצבעה תקפה, למרות שבריטניה וספרד מתנגדות לה. "משאל העם מהותי לעתידנו ולמידת הכבוד שיוענק לזכויותינו הפוליטיות, לעמנו ולזכותנו להחליט על עתידנו, משוחררים מכל סוג של לחץ חיצוני", אמר קרואנה.
 

בלייר: לא נעשה כל שינוי ללא הסכמת התושבים

 
לדבריו, ריבונות משותפת "לא נוסתה בעבר, לא נבחנה מעולם והיא מסוכנת", מה גם שהיא לא תפתור את דרישתה של ספרד לריבונות מלאה. "גיברלטר תהיה משועבדת לשני אדוני קולוניות אם התוכנית תצא לפועל", הזהיר קרואנה. ראש הממשלה האשים בעבר את בריטניה בבגידה ובהפרה גסה של זכויות האזרחים בגיברלטר, בעקבות ניסיונה להגיע להסכם מקיף עם ספרד בנושא הריבונות.

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, דחה את טענות המפלגה שמרנית אתמול, לפיהן נרקמת 'עסקה מלוכלכת' על חשבון גיברלטר. בלייר אמר כי תושבי חצי האי יודעים שלא ייעשה כל שינוי ללא הסכמתם. בין הנושאים שנדונים, גם הבסיס הצבאי השוכן בגיברלטר. בלייר אמר כי הוא מוכן לחלוק את הבסיס עם ספרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by