בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החשוד בביצוע הפיגוע בבאלי: רציתי לנקום באמריקנים 
 
 הפיגוע בגן העדן. תיירים מערביים רבים נהרגו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האזרח האינדונזי הודה השבוע בהטמנת הפצצה במועדון הלילה באי; אל קאעידה קיבל אתמול אחריות לפיגוע; פרסם הודעה באתר אינטרנט שמשמש את הארגון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשטרת אינדונזיה אומרים היום (שישי) כי החשוד שבידיהם, שהודה בהטמנת הפצצה במועדון הלילה באי באלי, טוען כי רצה לנקום באמריקנים, על מה שעשו, לדבריו, למוסלמים. "מה שעשו מצדיק את השאיפה להרוג כמה שיותר מהם", אמר החשוד שהזדהה כאמרוזי. אתמול קיבל ארגון אל קאעידה אחריות לפיגוע בבאלי.

רשת ה-CNN האמריקנית דיווחה אתמול על קבלת האחריות. ההודאה נכתבה באתר אינטרנט ששימש בעבר את הארגון, כדי לקבל אחריות על התקפות טרור - בהן על בית הכנסת בטוניסיה ועל ספינות בתימן. באתר נכתב כי אנשי הארגון הם שביצעו את הפיגוע "במועדוני לילה ובתי זונות בבאלי" ונמסר עוד כי "אל קאעידה הראה שאינו מהסס לתקוף בתוך אדמות איסלמיות וערביות, בתנאי שהמטרות שייכות לברית היהודית-צלבנית".

משטרת אינדונזיה הודיעה אתמול כי החשוד שנמצא אצלה בחקירה, הודה בהטמנת הפצצה במועדון הלילה באי באלי. בפיגוע שאירע באי בתחילת אוקטובר נהרגו כ-200 בני אדם, בהם תיירים רבים מאוסטרליה, אירופה וארה"ב.

אמרוזי הודה כי היה בעליה של מכונית המיני-ואן שמולכדה ושימשה כמכונית תופת בפיגוע. "הוא הודה ואנו ממשיכים לרדוף אחרי חבריו", אמר בכיר במשטרה האינדונזית. אמרוזי נעצר במחוז מזרח ג'אבה ביום שלישי השבוע והוטס לבאלי להמשך חקירתו.

המשטרה מסרה בעבר כי הפצצה שגרמה לפיצוץ במועדון הורכבה מעשרות קילוגרמים של חומר נפץ, והוטמנה במכונית מסחרית מסוג מיצובישי מיני-ואן, שחנתה מחוץ למועדון.
 

החשוד הגיע לנאום של איש הדת הקיצוני אבו באכר באשיר

 
על פי דיווח בטלוויזיה מקומית, נעצר אמרוזי בפנימייה איסלאמית בעיר טנגולון. מנהל הפנימיה אמר כי אמרוזי השתתף בעבר בנאום שנשא בבית הספר איש הדת המוסלמי-קיצוני, אבו באכר באשיר. איש הדת עצמו עצור במשטרה, בחשד ששימש כמנהיגו הרוחני של ארגון ג'מעה אל איסלאמיה, שנחשד באחריות לפיגוע בבאלי. שום ארגון לא קיבל על עצמו אחריות לפעולה בחודש שחלף מאז.

מנהל בית הספר אמר כי אמרוזי הגיע מדי פעם להשתתף בתפילות במקום, אך לא היה תלמיד מן המניין בבית הספר. הוא סיפר עוד, כי אמרוזי עבד במלזיה בשנות ה-90, בזמן שבאשיר חי שם בתקופת גלותו מאינדונזיה, שנשלטה אז בידי הדיקטטור סוהרטו. עם זא, לא ברור אם השניים אכן נפגשו אי פעם במלזיה.

בתוך כך, פירסמה אתמול משטרת אינדונזיה קלסתרון של חשוד רביעי במעורבות בפיגוע. הקלסתרון מצטרף לשלושה שפורסמו בשבוע שעבר. בכיר במשטרה אמר כי לדברי עדי ראייה, החשוד הרביעי קשור מקרוב לפרשה. לדברי המשטרה, בקבוצה שאחראית להתקפת הטרור במועדון הלילה באי, חברים עד 10 אנשים.

כ-120 חוקרים וקציני מודיעין מאוסטרליה, ארה"ב, בריטניה, יפן ומדינות נוספות, עובדים על חקירת הפיגוע יחד עם החוקרים האינדונזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by