בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן: הפגנת סטודנטים במחאה על הוצאתו להורג של רפורמיסט 
 
 ערער על הפרשנות הנוקשה לאיסלאם. ארג`ארי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היתה זו ההפגנה הגדולה ביותר שהתרחשה במדינה בארבע השנים האחרונות; בית המשפט קבע שפרופ' היאשם ארג'ארי פגע באיסלאם ובשמו של הנביא מוחמד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-500 סטודנטים איראנים הפגינו היום (שבת) במחאה על הוצאתו להורג של מרצה באוניברסיטת טהרן השבוע. הייתה זו ההפגנה הגדולה ביותר שהתרחשה במדינה בארבע השנים האחרונות. המרצה, פרופ' היאשם ארג'ארי, חבר בכיר במפלגה הרפורמיסטית באיראן ואיש אקדמיה, נידון לעונש מוות באשמת העלבת הנביא מוחמד וערעור על הפרשנות הנוקשה לאיסלאם.

ארג'ארי נעצר באוגוסט לאחר שנשא נאום המטיל בספק את הפרשנות המחמירה לאיסלאם במדינה. בנאום אמר ארג'ראי כי דרכם של אנשי הדת במדינה נחשבת מקודשת פשוט משום שהיא מסורתית, ושאל מדוע רק לאנשי הדת ניתנה הסמכות לפרש את האיסלאם. עורך דינו של ארג'ארי טען שמרשו לא אמר דבר פוגע על הנביא מוחמד. "מעולם לא נאמרה מלה מעליבה על הנביא בנאום של ארג'ראי. גזר הדין הזה אינו אלא צעד נגד האינטרס הלאומי האיראני", אמר.

על ארג'ארי, נגזרו גם 74 הצלפות, נאסר עליו להורות במשך 10 שנים וכן עליו לגלות לשלוש ערים מרוחקות באיראן למשך שמונה שנים. מערכת המשפט באיראן נוהגת להטיל עונשים מרובים במקרים שבהם העונש הוא מופת לאחרים. במקרים שבהם מוטל עונש מוות, שאר העונשים לא מוצאים לפועל.
 

אסור לפרסם מוצרים אמריקנים

בתוך כך, ממשלת איראן אסרה לפרסם בכל דרך שהיא מוצרים אמריקניים, כך דיווחה הטלוויזיה הממלכתית באיראן.

"בהתבסס על הוראה ממשלתית, הפרסום על כל מוצר מארה"ב אסור בכל אמצעי התקשורת", נמסר בטלוויזיה האיראנית. בשידור נאמר כי הממשלה הורתה למשרד התרבות, האחראי על כלי התקשורת, ליישם את האיסור.

האיסור בא לאחר עלייה מתמדת בחודשים האחרונים בפרסום למוצרים אמריקנים, למרות קריאות של אנשי דת להחרים מוצרים כאלה. עדיין לא ברור כיצד ישפיע איסור הפרסום על ייבוא המוצרים האמריקנים למדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by