בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תפילות יום השישי בהר הבית הסתיימו בשקט 
 
 חיילים בפעילות מבצעית בחברון. 14 פלסטינים נעצרו בגדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כ-150 אלף מתפללים מוסלמים הגיעו לתפילות יום שישי הראשון של חודש הרמדאן; כאלפיים שוטרים איבטחו התפילות; יהודי נעצר כשניסה להכנס למתחם עטוי כאפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בירושלים הסתיימו בצהריים (שישי) ללא הפרעות, תפילות יום השישי בהר הבית. כ-150 אלף מתפללים מוסלמים הגיעו להשתתף בתפילות לרגל יום שישי הראשון של חודש הרמדאן. בשעות אלה הם מתפזרים לבתיהם.

כוחות הביטחון נערכו באיזור בצורה מתוגברת, לאחר שהותרה כניסת כל המעוניינים להשתתף בתפילות. המשטרה תפסה לפני הצהריים יהודי, שניסה להכנס למתחם. היהודי לבש כפייה וטען כי הוא מוסלמי, אך המשטרה לא איפשרה לו להכנס. ככל הנראה מדובר בתמהוני שניסה בעבר להכנס להר בזמן תפילות המוסלמים.

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אמר היום כי על פי המידע המודיעיני שיש בידי המשרד, יש סיכוי קטן בלבד שיפרצו מהומות במתחם ושהמתפללים ינצלו את היום לטובת אירוע לאומי-פוליטי.

בחאן יונס הרס הלילה כוח של צה"ל את ביתו של פעיל החמאס, שביצע ביום רביעי את פיגוע הירי בחממות ההתנחלות פאת השדה שבגוש קטיף. בפיגוע, שביצע עשור חוסיין, בן 25, נרצחו שני ישראלים - עמוס סעדה ואסף צפירה. חוסיין עצמו נהרג בידי רכז הביטחון של ההתנחלות.

כמה מטעני חבלה נמצאו מסביב לבית, במהלך עבודות ההריסה. המטענים נוטרלו ללא פגע. בפעולה השתתפו כוחות שריון, הנדסה וגבעתי.

בצומת בית ג'ית שבשומרון סוכל אמש פיגוע התאבדות; מחבל פלסטיני ועליו חגורת נפץ התפוצץ, פלסטיני נוסף נהרג ופלסטיני נוסף נפצע. מחקירת האירוע עולה, כי חיילים במחסום הורו לנוסעי מונית פלסטינית, שהיתה בדרכה מקלקיליה לשכם, לצאת ולהסיר את חולצותיהם. המחבל סירב, החל לרוץ לעברם תוך שהוא קורא ``אללה הוא אכבר``, החיילים פתחו לעברו באש והוא התפוצץ. מאוחר יותר נמצא בתא המטען של המונית מטען חבלה מוכן להפעלה שנוטרל בשלום.

כוחות צה"ל עצרו הלילה בגדה שמונה פלסטינים. בטול כרם נורה ונפצע פעיל תנזים שניסה להמלט מהחיילים. הוא פונה לבית חולים בישראל שם מת מפצעיו. בפעולה בטול כרם נעצרו 6 פלסטינים נוספים, בהם כמה מבוקשים.
 

השב"כ ומשטרת ש"י חשפו תשתית טרור של התנזים

השב"כ בשיתוף עם משטרת יהודה ושומרון חשפו לאחרונה תשתית מחבלים של התנזים באזור יטא. חוליות המחבלים שנחשפו אחראיות לביצוע פיגועים קשים באזור חברון ולרצח חמישה אזרחים ישראלים.

בין השאר ביצעו הפעילים את הפיגוע בצומת זיף, שבו נהרג עודד וולק ונפצעו שלושה אזרחים; את הפיגוע בו נהרגו בני משפחת דיקשטיין - יוסי, חני ושיר-אל והחייל אלעזר ליבוביץ' בחודש יולי; ואת הפיגוע בו נפצע באורח בינוני מרדכי סטרוק, בן 61 מחברון.

עד כה נעצרו 11 חשודים המשתייכים למספר חוליות שהיו אחראיות לעשרות פיגועי ירי באיזור, ולמספר פיגועים שכללו הנחת מטעני חבלה. החוליות אחראיות גם לחטיפה ולרצח של חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל. מחקירת פעילי התנזים עולה כי הם התכוונו לבצע עוד מספר פיגועים קשים.

באיזור רמאללה לכד הלילה כוח מסתערבים את יוסוף הילאל, מבוקש איש החזית העממית, הנחשב כאחראי לפיגועי ירי רבים בציר עטרת-חלמיש שבאיזור רמאללה. כוח צה"ל עצר אמש גם את עבד אל נאצר נימר סוואס, ראש הג`יהאד האיסלאמי בטול כרם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by