בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי אל קאעידה והחיזבאללה נפגשו בדרום אמריקה 
 
 מנהיג החיזבאללה, השייח נסראללה. בכיר הארגון פעיל בדרום אמריקה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

על פי דיווח ב-cnn, בפגישות תוכננו פיגועים נגד מטרות של ארה"ב וישראל באמריקה; פרגוואי וברזיל מכחישות שהטרוריסטים נפגשו באיזור הגבול ביניהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת הטלוויזיה CNN מדווחת, על פי מקורות בארגנטינה ובמזרח התיכון, כי חברים מארגוני הטרור אל קאעידה והחיזבאללה נפגשו בדרום אמריקה, כדי לתכנן פיגועים נגד מטרות אמריקניות וישראליות ביבשת אמריקה.

ראש המודיעין של ארגנטינה אמר ל-cnn כי נציגי הארגונים התכנסו בעיר סִיוּדאד דל אֶסְטֶה שבפרגוואי, הסמוכה למפגש הגבולות עם ברזיל ועם ארגנטינה. דוברים מברזיל ופרגוואי הכחישו את הדיווחים על מפגשים אלו.

איזור סִיוּדאד דל אֶסְטֶה ומשולש הגבולות ידוע כמקום מושבה של קהילה מוסלמית גדולה וכאתר פעילות של טרוריסטים, מאחר שהוא נמצא מחוץ לתחומי רשויות הביטחון השונות. לדברי מקורות זרים, גם הסי.אי.איי והמוסד הישראלי החלו לפעול במקום, מאז התקפות של ה-11 בספטמבר בארה"ב.

בחודש שעבר דווח ביומון "קלארין" היוצא לאור בפרגוואי, על פי מקורות במוסד, כי צפויות פעולות טרור שמקורן במשולש הגבולות. המודיעין הארגנטינאי, ה"סידה", פירסם לפני כשבועיים אזהרה לגבי איומי טרור בדרום אמריקה. ראש הארגון אומר כי האזהרה פורסמה, בעקבות מידע שהתקבל במודיעין המקומי, ומצביע על עלייה בפעילויות ובתכנון הטרור.
 

בכיר החיזבאללה עימאד מורנייה פעיל בדרום אמריקה

 
בשנים האחרונות נעשו באיזור פשיטות שבהן הוחרם חומר תעמולה רב של החיזבאללה. מקורות מודיעיניים במזרח התיכון צוטטו ב- cnn, באומרם כי בכיר החיזבאללה עימאד מורנייה, האחראי על מנגנון הפיגועים בחו"ל, מתאם את פעולות הארגון בדרום אמריקה.

לדבריהם, מורנייה מעורב בתכנון פיגועים נגד מטרות של ארה"ב או ישראל, בתגובה למתקפה אמריקנית בעיראק ושיתוף פעולה אפשרי של ישראל במהלך. עם זאת, למקורות השונים מהם התקבל המידע, לא ידוע על כל שיתוף פעולה אסטרטגי בין חיזבאללה לאל קאעידה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by