בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: כוננות גבוהה מחשש למתקפת טרור 
 
 מטוסי קרב יפטרלו בשמי בריטניה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צעדי החרום ננקטים בעקבות אזהרה חמורה ממתקפת טרור שפרסם משרד הפנים; מתריע גם מפני התנקשות בראשי השלטון; ראש האינטרפול: בן לאדן חי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמצעי חרום הכוללים גיוס מילואים וסיורים קבועים של מטוסי קרב, ננקטים בבריטניה בעקבות חששות מפני התקפת טרור של אל קאעידה, כך מדווח היום (ראשון) ה"אובזרוור".

החשש התעורר בעקבות חשיפה של תשדורות רבות בין חשודים בחברות באל קאעידה, המצביעה על כך שפעילותם מגיעה לרמה דומה לזאת שקדמה ל-11 בספטמבר 2001. מקורות מודיעין מעריכים, כי האיום להתקפה על בריטניה הולך וגדל, במיוחד לקראת חג המולד.

במסגרת ההכנות נמצא חיל האוויר הבריטי בכוננות מתמדת, הוכנו תוכניות לפינוי המוני מערים גדולות, צלפי משטרה מאומנים לירות במחבלים מתאבדים ותרופות נגד אבעבועות, אנתרקס, קרינה ומחלות נוספות חולקו לבתי החולים.

משרד הפנים בבריטניה פירסם בסוף השבוע שעבר אזהרה מפני התקפות טרור בנשק כימי או גרעיני, מצד לוחמי אל קאעידה. בהודעה מצויין כי הטרוריסטים עלולים לתפוס ספינות או רכבות, כדי להגיע למרכזי הערים במדינה.

בתחילה פורסמה אזהרה חמורה מפני פיגוע בנשק כימי או גרעיני, וזמן קצר לאחר פירסומה חזר בו משרד פנים מנוסח האזהרה ובמקומו פורסמה, כעבור שעה, אזהרה כללית יותר מפני התקפות טרור "דרמטיות מתמיד והרסניות", מבלי לפרט איומים ספיציפיים.

האזהרה הרשמית מציינת גם סכנה מפני התנקשות בראשי השלטון, מפני חטיפת מטוסים ומפני הפעלת פצצות במקומות הומי אדם.

מלשכת שר הפנים נמסר כי העיתונאים שפירסמו את האזהרה קיבלו טיוטה מוקדמת שלה, אשר לא קיבלה אישור. אולם שני הנוסחים קראו לאזרחים להשאר ערניים מפני האיום המתמשך של טרור אירי ובינלאומי. כתב הבי.בי.סי העריך כי שירותי הביטחון רצו להבטיח שהציבור ישאר ערני אך במקביל, לא לגרום לפאניקה.
 

ראש האינטרפול: בן לאדן חי ומתכנן פיגועים נוספים

 
הממונה על בטחון הפנים בארה"ב, טוֹם רידג', אמר בסוף השבוע כי ארצו ומדינות נוספות עצרו עד עתה 2,700 חשודים בחברות בארגון אל קאעידה. רידג' אמר כי הארגון מהווה איום מיידי ורציני ביותר על ארה"ב והזהיר, כי הוא מנסה להניח ידו על נשק ביולוגי, כימי וגרעיני.

ראש האינטרפול אומר כי אוסאמה בן לאדן, מנהיג ארגון אל קאעידה, חי ומתכנן פעולות טרור נוספות ברחבי העולם. בראיון לעיתון 'לה פיגארו' הצרפתי, אמר רונאלד נובל "בן לאדן חי והמרדף אחריו נמשך כמו ביום הראשון".

"כל זמן שאין לי הוכחה להיפך, אראה בבן לאדן נמלט, בריא ושלם" אמר נובל והוסיף כי הוא מאמין גם שמצבו הכלכלי של בן לאדן איתן, למרות הניסיונות לחסום את מעבר הכספים לארגונו.

נובל אמר עוד, כי האיום מצד ארגון אל קאעידה גדול היום כפי שהיה לפני ה-11 בספטמבר 2001 משום שלדבריו "תאים רדומים ממוקמים בארצות שונות, מסתתרים מהמשטרה ומוכנים לפעול מהיום למחר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by