בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הלומי קרב עתרו לבג"ץ נגד פרץ 

הלומי קרב עתרו לבג"ץ נגד פרץ

 
 
עריכה: אביב דילבסקי

העמותה לקידום נפגעי תגובות קרב עתרה לבג"ץ נגד שר הביטחון, בדרישה להאריך את תקופת התיישנות התביעה להכרה כנכי צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העמותה לקידום נפגעי תגובות קרב עתרה היום (שני) לבג"צ נגד שר הביטחון, עמיר פרץ. העמותה דורשת לחייב את פרץ להאריך את התקופה בה יכולים נפגעי תגובות קרב ("הלם קרב") להגיש תביעות להכרה כנכי צה"ל.
 
 
"דומה שאין חולק בדבר החוב המוסרי הכביר שחבה מדינת ישראל לחיילי צה"ל שנפגעו במהלך מלחמות ישראל ובמהלך פעולות קרביות של צה"ל שנעשו לשמירה על בטחון המדינה והגנתה, ונותרו כתוצאה מכך נכים בגופם או בנפשם" כתבה העמותה בעתירתה. לטענתה, מרבית הלומי הקרב נדחים על ידי משרד הביטחון בשל התיישנות, בטענה שחלפו למעלה משלוש שנים מהשירות במהלכו נפגעו.

על פי בהוראת סעיף 32(א) לחוק הנכים: "הזכות להגיש בקשה... מתיישנת כתום שלוש שנים מיום שחרורו של הנכה משירותו הצבאי שבזמנו אירע המקרה שגרם לנכותו, אולם אם הנכות נובעת ממחלה ששר הבטחון קבע לגביה בתקנות תקופת התיישנות ארוכה יותר – תתיישן הזכות כתום אותה תקופה". לשר הביטחון הסמכות על פי החוק לקבוע כי למחלות מסוימות תהא תקופת ההתיישנות מיוחדת וארוכה יותר.

העמותה נסמכת בעתירתה על חוות דעתם של אל"ם במיל' ד"ר חיים קנובלר, ראש מחלקת בריאות הנפש בצה"ל לשעבר, וסא"ל (מיל') יורם בן יהודה, לשעבר מפקד היחידה לטיפול בנפגעי קרב של צה"ל, המסכימים כי מאפייניה המיוחדים של תסמונת הלם הקרב דורשים הארכת תקופת ההתיישנות. לטענתם, הקושי באבחון תסמונת הלם קרב בשלבים מוקדמים ומאפייניה, שבכללם התפרצות מאוחרת לעיתים כתוצאה מחשיפה לטראומות נוספות, מחייבת קביעת תקופת התיישנות ארוכה יותר, שתחל מהיום שבו תאובחן המחלה לראשונה.

עוד מציינת העמותה כי בקרב נפגעי הקרב קיימת בושה רבה לתבוע את זכויותיהם ולעיתים תובעים בעידוד משפחותיהם, אז משרד הביטחון דוחה אותם על הסף. בהסתמך על מחקרים שונים טוענת העמותה שרק כ- 30% מבין כלל הלומי הקרב הוכרו עד היום כנכיי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by