בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין: הנשיא מברך על מעבר ההנהגה ל"דור חדש" 
 
 הנשיא זמין ויורשו המשוער הו ג`ינטו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ועידת המפלגה הקומוניסטית הודיעה כי הנשיא, ג'יאנג זמין, ייפרוש מתפקידו כמנהיג המפלגה; סגן הנשיא 'הו ג'ינטו' יתמנה לנשיא סין באביב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סין ויו"ר המפלגה הקומוניסטית ז'יאנג זמין, הודיע היום (חמישי) רשמית על פרישתו מהנהגת המפלגה והמדינה. משמעות הדבר היא שהמנהיגות תעבור לסגן הנשיא, הו ז'ינטאו בן ה-59, החבר היחיד בהנהגת המפלגה שמועמד לבחירה מחדש בוועדה המרכזית. נראה כי יוכרז כנשיא סין במהלך חילופי הנהגה בפוליטבירו שייערכו במהלך האביב. בתום קונגרס המפלגה הקומוניסטית בבייג'ין הודיע זמין כי "המנהיגות המרכזית של המפלגה מימשה בהצלחה את המעבר מהישן לחדש".

חמישה חברים נוספים בהנהגת המפלגה, בהם ראש הפרלמנט לי פנג וראש הממשלה זו רונגג'י, ייפרשו מהפוליטבירו המונה שבעה חברים. אם הכל אכן יתנהל כצפוי יהיו אלה חילופי המשמרות הראשונים בסין שנערכים באופן שליו ומסודר. כ- 2,000 צירים הגיעו לוועידה מכל רחבי סין ונאספו ב'אולם העם הגדול' בבייג'ין. בוועידה, האורכת שבעה ימים, צפויים מתקבלים, כאמור, שינויים סוחפים בהנהגת המדינה. זמין במהלך נאומו בוועידה, קרא למפלגה לאמץ מדיניות שוק חופשי ולאפשר לבעלי הון להצטרף לשורותיה. הוא הדגיש בנאומו שהתפרש על פני 68 עמודים כי על המפלגה להימנע מחיקוי מודלים פוליטיים מהמערב ובכך רמז, כמובן, לפסילת כל מהלך לקראת אימוץ הליכים דמוקרטיים בסין.

כאמור, זמין קרא לאימוץ כללי שוק חופשי ואמר כי על מנת להגדיל את כוחה והשפעתה של המפלגה בחברה הסינית עליה לאפשר כניסה למפלגה של "אלמנטים מתקדמים של שכבות חברתיות שמקבלים את חוקתה ואת תוכניותיה של המפלגה".

בהנהגת המפלגה יש מי שחוששים כי חלק מהשינויים המפליגים שחלו במדינה ב-20 השנים האחרונות מאיימים על הסדר החברתי במדינה. מיליוני עובדים פוטרו בשנים האחרונות לאחר שמפעלים בבעלות ממשלתית עברו הליכי ארגון מחדש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by