בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רב סמל מדין גריפאת יובא היום למנוחות בכפרו 
 
 צעד בראש הכוח. רב סמל גריפאת (דובר צה``ל)   
 
חדשות נענע

גריפאת, בן 23 מבית זרזיר, נהרג אתמול ממטען חבלה סמוך לנצרים; באירוע נפצע בינוני קצין בדרגת סרן; צה"ל חיסל את ראש הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל צה``ל, רב סמל מדין גריפאת, בן 23 מבית זרזיר, נהרג אתמול (שבת) בפיצוץ מטען חבלה סמוך להתנחלות נצרים, בצפון רצועת עזה. באירוע נפצע באורח בינוני גם קצין בדרגת סרן, מפקד פלוגה בחטיבת גבעתי.

רב סמל גריפאת, גשש במקצועו, צעד בראש כוח מגדוד "צבר" של חטיבת "גבעתי" בעת פתיחת ציר. הקצין, מפקד הפלוגה, סרן דדו, הלך מספר מטרים מאחוריו כאשר הופעל המטען שהוסתר במקום. השניים חולצו מהמקום על ידי חבריהם ומותו של הגשש נקבע זמן קצר לאחר מכן. הקצין הועבר לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מבית החולים נמסר כי הקצין סובל מרסיסים ומכוויות וכי מצבו מוגדר בינוני.

הלוויתו של רב סמל גריפאת תיערך היום בשעה 14:30 בבית הקברות האזרחי בבית זרזיר.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, "גדודי ירושלים", נטלה אחריות לפיצוץ מטען החבלה. פעיל בג'יהאד האיסלמי אמר כי "הפעולה היא תגובה לפשעי ישראל ולהריגתו הבוקר של איאד סוואלחה".
 

צה"ל מצמצם נוכחותו בג'נין בעקבות חיסול אוואד סוואלחה

כוחות צה"ל הפועלים בג'נין בשבועיים האחרונים החלו לצמצם את נוכחותם בעיר ובמחנה הפליטים המקומי בעקבות חיסולו של בכיר מבוקשי הג'יהאד האיסלאמי, איאד סוואלחה, ומעצרם של מבוקשים נוספים. מקורות בצה"ל מסרו עם זאת כי נותרו כוחות במקום, והם יאכפו את העוצר בעיר ויהדקו את הכיתור. לדבריהם, בג'נין פועלים עדיין מבוקשים בכירים המהווים את הגרעין הקשה של החמאס והג'יהאד.

בחילופי אש עם כוח גולני בקסבה של ג'נין נהרג בליל שישי איאד סוואלחה, ראש הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, ובכיר המבוקשים בשומרון. סוואלחה (28) אחראי ישירות לרציחתם של עשרות ישראלים בפיגועי תופת בארץ, ביניהם הפיגוע בצומת כרכור, בו נהרגו 18 בני אדם ונפצעו 38, והפיגוע בצומת מגידו בחודש יוני, בו נהרגו 17 בני אדם ונפצעו 42.

את המחבל איתרו חיילי גולני בעקבות מידע מודיעיני מדוייק. הם הגיעו לבית בג'נין, ומצאו אותו ואת אשתו יושבים בסליק מעבר לקיר מסתובב במטבח הבית. החיילים קראו לו לצאת, ובתגובה יצאה אשתו. לאחר מכן זרק סוואלחה לעבר החיילים רימון, ממנו נפצעו שני חיילים . בחילופי האש שהתחוללו בתגובה, הוא נהרג.

סוואלחה החל את פעילותו באינתיפאדה הראשונה. הוא נעצר בישראל בשנת 1992, הפך בכלא לדתי קיצוני והשתחרר במסגרת הסכמי השלום. הוא חידש את פעילותו, תחילה בסיוע לפעילי ג'יהאד אסלאמי ולאחר מכן בייזום פעולות קישר בין תשתיות תנזים באזור. הוא שלח את המפגע לתחנה מרכזית הישנה בת"א ולפיגוע התופת בחדרה. עוזרו האישי, איאד טובאסי, נהרג לפני כמה שבועות. אמו ואחותו נעצרו על ידי השב"כ לפני יומיים.
 

צעירה פלסטינית ניסתה לדקור שוטר מג"ב בחברון

בחברון ניסתה אתמול צעירה פלסטינית לדקור שוטר של משמר הגבול ונעצרה. כמו כן נורתה אש אל כוח של משמר הגבול בעיר. לא היו נפגעים. בכפר בית רימא שמצפון מערב לרמאללה היו חילופי אש בין פלסטינים לכוחות צה"ל. לא היו נפגעים.

מוקדם יותר ירו פלסטינים והפעילו שלושה מטעני חבלה לעבר כוח צה"ל שנע בשכם. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. הכוחות השיבו אש אל מקורות הירי. בבוקר התפוצץ מטען חבלה, סמוך לדחפור משוריין של צה"ל, במהלך פתיחת ציר ליד ההתנחלות דוגית שבצפון רצועת עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק לדחפור. על פי ההערכה, מדובר במטען בינוני בגודלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by