בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תא"ל הירש: לא ניתן לתת מענה לטרור מהאוויר. יש לדרוך בשטח 

תא"ל הירש: לא ניתן לתת מענה לטרור מהאוויר. יש לדרוך בשטח

 
 
עריכה: אלון הרשקוביץ

אלוף פיקוד אוגדת הגליל במלחמת לבנון השנייה, אמר כי "יש לי הרבה מה לומר, אבל זה לא הזמן". בדברים שנשא בכנס בחיפה אמר כי ההאשמות נגדו בנוגע לקרב במארון א-ראס לא היו מוצדקות. הירש התפטר לאחר המלחמה, טרם הוגשו מסקנות הוועדה שחקרה את נסיבות חטיפת רגב וגולדווסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תא"ל גל הירש, שהיה מפקד אוגדה 91 במלחמת לבנון השנייה, אמר אתמול (חמישי) כי אינו מאמין בתקיפה מהאוויר, כך דווח באתר Nrg. בדברים שנשא בכנס השנתי לזכר חללי הפנימיות הצבאיות, שנערך בחיפה, התייחס הירש להתנהלות המלחמה בקיץ ואמר כי "לא ניתן לתת מענה לטרור בתקיפה אווירית - יש לדרוך בשטח".
 
 
הירש אמר כי "זה חודשים ארוכים שאיני אומר את אשר על ליבי". לדבריו, "זו פעם ראשונה שאני מדבר בציבור. יש לי הרבה מה לומר, אבל זה לא הזמן. יהיה זמן ותגיע העת". יחד עם זאת, התייחס למלחמת לבנון השנייה ואמר כי הביקורת שהופנתה כלפיו בנוגע לקרב במארון א-ראס לא היתה מוצדקת. לדבריו, "התמונה שהצטיירה היתה שגויה ועקומה. זה היה אחד מהקרבות היותר טובים. מטרתנו היתה להרוג מספר גדול ככל הניתן של מחבלים, במינימום הרוגים לכוחותינו".

הירש התייחס ליכולת התגובה של צה"ל בתקופה בה היה מפקד חטיבת בנימין בשנת 2000. לדבריו, "יש לי ביקורת רבה על אירועי ספטמבר 2000, כשהייתי מח"ט בנימין ולא היה לנו מענה לפעולות התאבדות". הוא הוסיף כי "מכת אש ראשונה סופגים וכך לומדים את האויב. עובדה שבסוף הצלחנו".

הירש התפטר מתפקידו כמפקד אוגדת הגליל כחודשיים וחצי לאחר תום מלחמת לבנון השנייה. הוא לא המתין למסקנות הוועדה לחקירת חטיפתם של החיילים אלדד רגב ואהוד גולדווסר וטען כי "ההקשרים בו רופפים וחסרים ואף שיש בו מסקנות מספר עמן אני מסכים, הרי שתמציתו, דרך ניתוחו ופרטים מהותיים בו אינם מקובלים עליי". במכתב שהגיש לרמטכ"ל דאז, דן חלוץ, כתב כי "האחריות על המתרחש בגזרתי ותחת פיקודי היא שלי. אין לי כל צורך לקחת אחריות - מעולם לא מסרתיה לאיש".

במסגרות המלצות הוועדה, בראשות האלוף במילואים דורון אלמוג, נקבע כי הירש אינו מתאים לתפקידי פיקוד, אלא רק לתפקידי מטה. חלוץ קיבל את ההמלצות ודחה את ערעורו של הירש. לדבריו, על אף שהירש הוא "קצין בעל יכולות טובות מאד", מחייב אותו "הכשל הפיקודי שלו" לקבל את המלצת הוועדה, לאור הפער שנחשף בין תפיסתו ובין הביצוע שלה בשטח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by