בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפתח לא הצליח לשכנע החמאס להפסיק הפיגועים בישראל 
 
 האויב ממשיך בפשעיו. נציג החמאס חאלד משעל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בתום 4 ימי דיונים בקהיר, יצאו הצדדים בהודעה משותפת שאינה מזכירה כלל את הנושא; שני הארגונים הסכימו להמשיך את הדיאלוג ביניהם ויקימו ועדה משותפת לשם כך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי הפתח נכשלו במאמציהם לשכנע את ארגון החמאס להפסיק את פיגועי ההתאבדות בישראל. הצדדים התכנסו בקהיר לדון בבקשה, אך בהודעה משותפת שפירסמו הצדדים היום (חמישי) בתום 4 ימי דיונים, לא הוזכר כלל הנושא. שני הארגונים הסכימו, עם זאת, להמשיך את הדיאלוג ביניהם ולהקים לצורך כך ועדה משותפת.

יו"ר הרשות יאסר ערפאת נועד היום בלשכתו ברמאללה עם שליחו של נשיא מצרים חוסני מובארק, ראש המודיעין המצרי עומאר סולימאן. השניים דנו גם בשיחות שהיו בקהיר בין הפתח לחמאס. לאחר פגישתו עם ערפאת, נועד השליח עם הנשיא משה קצב בירושלים ובהמשך ייפגש עם בכירים ישראלים נוספים.

גורמים בחמאס אמרו השבוע לנציגי הפתח, כי אין בכוונתם להפסיק את הפיגועים נגד אזרחים בישראל. העיתון "אל-איאם" היוצא לאור ברשות הפלסטינית, דיווח בתחילת השבוע כי הדיפלומט אליסטר קרוק נועד עם חברי משלחת החמאס לשיחות, בניסיון להביא לתזוזה בעמדותיהם.

הפתח הציע לחמאס להפסיק את הפיגועים מחשש להתחזקות הימין בישראל. מוסא אבו מרזוק, מראשי משלחת החמאס לשיחות, אמר כי אנשי הפתח ביקשו הפוגה בפיגועים גם בכדי לנסות ולממש את התוכנית האמריקנית לסיום הסכסוך. אבו מרזוק הוסיף, כי "פיגועי ההתאבדות הם תגובה נורמלית של העם הפלסטיני, שאין לו אמצעים אחרים להביע התנגדות לתוקפנות הישראלית".

ערפאת הגיב ביום שני בחריפות נגד מבצעי הפיגוע במצר שהעמיד את הרשות הפלסטינית במבוכה רבה, היות ומי שעמד מאחוריו היה ארגון הפתח. ערפאת אף הצהיר כי מינה ועדת חקירה לבדיקת העניין. יו"ר הרשות אף מסר כי הוא מקבל את 'מפת הדרכים' האמריקנית ומוכן להיכנס למשא ומתן כדי להביא ליישומה.
 

משעל: מטרת הפגישה אינה הפסקת הפיגועים

 
בראש המשלחת של החמאס עמד יו"ר הלשכה המדינית של הארגון, חאלד משעל, ונעדרו ממנה אנשי חמאס מהשטחים. את הרשות הפלסטינית מייצגים זכריה אל-ארא, הקולונל סמיר א-משהראווי ומוחמד רשיד.

משעל הצהיר כי מטרתו העיקרית של המפגש אינה הפסקת הפיגועים, במיוחד לא כשצה"ל ממשיך לפעול בשטחים. המטרה,צלדבריו, היא חיזוק האחדות הפלסטינית בתקופה הקשה.

אנשי החמאס והפתח מסוכסכים ביניהם על רקע השליטה ברחוב הפלסטיני, והלגיטימיות של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת. הסכסוך בין הצדדים הוחרף לאחר ההתנקשות בחייו של בכיר המשטרה הפלסטינית, ראג'ח אבו לחיא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by