בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות אלפי מתנגדי גלובליזציה הפגינו בפירנצה 
 
 מוחים גם על ההתקפה נגד עיראק (bbc)   
 
חדשות נענע

חצי מיליון מפגינים מכל רחבי אירופה מחו בין השאר גם על המתקפה הצפויה על עיראק; אלפי שוטרים סיירו כל היום באתרים המרכזיים של העיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות אלפי פעילי שמאל מכל רחבי אירופה הצטרפו היום (שבת) להפגנת ענק בפירנצה, בתום חמשת ימי הכינוס של הפורום החברתי האירופי. המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים ואלפי שוטרים סיירו כל היום באתרים המרכזיים של העיר, רוב החנויות נסגרו כבר ביום שישי.

המפגינים, חברי ארגונים שונים שחלקם משתפים פעולה ב"פורום החברתי האירופי", מתנגדים להתחזקות התאגידים הכלכליים ומותחים ביקורת קשה על תמיכת ארגון הסחר העולמי וקרן המטבע העולמית בהפרטת תשתיות לאומיות כמים, תחבורה, חינוך ובריאות.

אלא שהפעם מוחים הארגונים החברתיים לא רק על פגיעה בתנאי העובדים ובאיכות הסביבה ועל הגדלת חובן של המדינות העניות, אלא גם על החלטת האו"ם בנוגע לעיראק.

המשטרה אסרה לקיים את ההפגנה במרכז ההיסטורי של העיר, וזו החלה בצהריים בתחנת הרכבת בצפון-מרכז פירנצה, המשיכה לאורך נהר ארנו עד איצטדיון הכדורגל. להערכת המשטרה השתתפו בהפגנה כ-500 אלף בני אדם.

בכינוס הפורום החברתי דנו ברעב בעולם, בעימות הישראלי-פלשתיני ובהמלחמה הצפויה של ארצותה
הברית נגד עיראק. דוברים בכינוס טענו שארצות הברית נחושה לפתוח במלחמה נגד עיראק משום שהיא
רוצה לשלוט בנפט העיראקי.

ההפגנה מהווה מבחן חשוב למשטרת איטליה, שספגה ביקורת נוקבת לאחר ההפגנות בכינוס הג'י-7 בגנואה אשתקד. בהפגנה נהרג מפגין, קרלו ג'וליאני, ועשרות נפצעו מידי שוטרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by