בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: תוצאות בדיקת איידס בתוך 20 דקות 
 
 במקום בדיקות מעבדה מייגעות (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

ערכת בדיקה חדשה תקצר את הליך ההמתנה המייגע לתוצאות; השימוש בה פשוט ודומה לערכת בדיקת הריון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב אישרה ביום חמישי שימוש בערכת בדיקת איידס חדשה שתאפשר לקבל תשובה בתוך 20 דקות. השיטה החדשה תחליף את הבדיקה המופעלת כיום, שעשויה לקחת עד שבועיים.

הבדיקה החדשה, המכונה OraQuick, פשוטה מאוד, ודומה לערכת בדיקת ההריון. כדי להשתמש בה, דוקרים את אצבעו של הנבדק, לוקחים טיפה מדמו, שמים אותה בבקבוקון המכיל תמיסה, ושמים את הבקבוקון בתוך מתקן הבדיקה המיוחד. אם מופיע קו אדום אחד, הנבדק אינו נגוע בנגיף האיידס, שני קווים אדומים מצביעים שהנבדק עשוי להיות נגוע באיידס.

מחקרים מראים כי הבדיקה מדויקת ב-99.6% מהמקרים, אך גם אם הבדיקה מראה תוצאה חיובית, על הנבדק לעבור בדיקה יסודית יותר, בשיטה הנהוגה כיום, כדי לאשר את התוצאה.

בארה"ב אושרה הבדיקה לשימוש רק בבתי-חולים ובמרפאות גדולות, אולם סביר כי היא תאושר לשימוש גם במשרדיהם של רופאי משפחה, בתחנות בדיקה ניידות, ואפילו במרכזי ייעוץ, שבהם משמשים עובדים סוציאליים.

בארה"ב יש לפחות 8,000 בני אדם שנבדקים מדי שנה במרפאות ציבוריות, ואינם חוזרים למרפאה כדי לקבל את תוצאות הבדיקה שלהם. ברשויות הבריאות בארה"ב מקווים כי הבדיקה החדשה תפתור בעיה זו, וגם תעודד אזרחים נוספים להיבדק.

ממשרד הבריאות הישראלי נמסר בתגובה כי טרם התקבלה בקשה לאישור ערכת בדיקה דומה. דובר משרד הבריאות ציין כי המשרד אינו מאשר באופן אוטומטי מוצרים וטכנולוגיות רפואיות המאושרים לשימוש בארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by