בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: ישראל לא תמהר לתת תשובה לאמריקנים 
 
 שרון ונתניהו בישיבת הממשלה (אי.פי/פול)   
 
חדשות נענע

מופז טוען שבמסמך האמריקני אין התייחסות לשאלות ביטחוניות רבות; התריע מפני הסכנות שבקיצוץ תקציב הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישיבת הממשלה השבועית שנערכה היום (ראשון) דנו השרים במדיניות החוץ של ישראל. שר החוץ הנכנס, בנימין נתניהו, עדכן את עמיתיו בתוכן השיחות שניהל עם ראשי מדינות בעולם, להם הודיע כי ישראל לא תשנה את מדיניות החוץ שלה עד הבחירות.

השר יצחק לוי (מפד"ל) התייחס ל"מפת הדרכים האמריקנית" ודרש לדחות את תשובת ישראל למסמך עד לאחר הבחירות בסוף חודש ינואר. לפני כן, אמר, יש לקיים דיון פנימי בתוכנית. שר הביטחון, שאול מופז, התכוון להשיב ללוי, אולם ראש הממשלה קטע את הדיון באמרו, שהדיון יידחה לזמן אחר.

יש לציין, כי בסוף השבוע העביר מופז לשרון מסמך עקרונות בעניין התוכנית האמריקנית. במסמך כתב בין היתר, שבתוכנית האמריקנית אין התייחסות לסוגיות ביטחוניות רבות, אותן יש להביא בחשבון.

מופז אמר בישיבת הממשלה שבכוונתו להגביר את הלחץ על מוקדי הטרור של הפלסטינים, ובעיקר על מנהיגי הטרור. הוא אמר עוד שאין יותר נסיונות להחליף את יאסר ערפאת, לאחר שדחק את אבו מאזן ומוחמד דחלאן לפינה.
 

מופז התריעה מפני הסכנה של קיצוץ בתקציב הביטחון

 
הוא הוסיף שיש לקבוע בקרוב את התקציב הסופי של משרד הביטחון, וכי וקיצוץ בתקציב עלול לגרום גם לפגיעה חברתית.

שר הביטחון, שאול מופז, ושר האוצר, סילבן שלום, סיכמו ביניהם שבשבוע הקרוב ייעשה מאמץ להגיע להסכמה לגבי שיעור הקיצוץ בתקציב הביטחון. לאחר מכן נועדו עם מנהלי שני המשרדים ועם סגן הרמטכ``ל. מופז הביע דאגה מהקיצוץ, שמשוער בכ- 9 מיליארד שקלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by