בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: המפלגות רק מתיימרות לפעול למען החברה 
 
 אלה שמדברים לא בהכרך עוזרים (לעמ)   
 
חדשות נענע

דו"ח של קרן אייסף מגלה שש"ס, גשר ועם אחד חוקקו את מספר החוקים הנמוך ביותר בתחומים החברתיים, לעומת מר"צ, יהדות התורה והמפד"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדו"ח שפרסמה היום (ראשון) קרן אייס"ף לחינוך עולים ממצאים עצובים לגבי נכונותן של המפלגות שמציגות מצע חברתי, באמת עשות למען הבוחרים שהן מנסות לגייס לטובתן.

עפרה זיידמן, מנכ"ל הקרן, אמרה שסיעות כמו ש"ס, עם אחד, גשר, שינוי והמפלגות הערביות, שהדגישו בקמפיין שלהן את הפן החברתי, ממוקמות בתחתית העשייה החברתית.

במקום הראשון בחקיקה חברתית עומדת סיעת מרצ עם 20 חוקים. במקום השני נמצאת המפד"ל, שחוקקה 14 חוקים חברתיים. אחריה נמצאות הליכוד והעבודה-מימד עם 12 חוקים כל אחת; חד"ש ויהדות התורה - 10 חוקים כל אחת; ישראל בעלייה - 7 חוקים; ש"ס - 6 חוקים; שינוי - 4 חוקים; עם אחד - 3 חוקים; ישראל ביתנו-האיחוד הלאומי ומפלגת המרכז - 2 חוקים כל אחת; גשר-חירות - חוק אחד כל אחת. הסיעות הערביות לא חוקקו ולו חוק חברתי אחד.
 

נשים מחוקקות יותר

 
חברי הכנסת שהגישו את המספר הגדול ביותר של הצעות חוק חברתיות הם תמר גוז'נסקי מחד"ש, זבולון אורלב ונחום לנגנטל מהמפד"ל, נעמי חזן ממר"צ ומשה גפני מיהדות התורה.

חמישה מתוך 11 חברי הכנסת המובילים בחקיקה חברתית הם נשים, והן אחראיות ל 30% מהחקיקה החברתית. נתון זה משמעותי יותר, אם זוכרים שחברות הכנסת מהוות רק 12.5% מכלל חברי הבית.

כמו כן, הממשלה בראשות אריאל שרון חוקקה פי 4 חוקים שפוגעים בשכבת החלשות לעומת ממשלת אהוד ברק. עם זאת, ממשלת שרון העבירה יותר חוקים חברתיים מממשלת ברק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by