בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמריקה מזועזעת מגל מעשי הרצח 

אמריקה מזועזעת מגל מעשי הרצח

 
 
חדשות נענע

סגן הנשיא אל גור הודיע יחדש את המאבק לחקיקת חוקים שמגבילים את תפוצת הנשק החם, אחרי שני מעשי רצח המוניים בתוך יומיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן נשיא ארצות הברית, אל גור, וחברי קונגרס דמוקרטים אחרים מתכוונים לחדש את המאבק להידוק הפיקוח על כלי נשק בארצות הברית, אחרי שורת מעשי הרצח ההמוניים שפקדה את ארצות הברית בתקופה האחרונה, וביומיים האחרונים בפרט.

רשת סי.אן.אן מוסרת כי הרפובליקנים, מצידם, דווקא די סקפטיים בשאלה אם חוקים שיגבילו את נשיאת הנשק יכולים למנוע מעשי אלימות כאלה, וגם לא ממש בטוחים שאפשר להעביר חוק כזה לפני שהקונגרס יוצא לפגרה בשבוע הבא.

כזכור, שני מעשי רצח של מטורפים זיעזעו את ארצות-הברית בימים האחרונים: בהונולולו שבהוואי ירה עובד חברת זירוקס בתוך בניין החברה, והרג שבעה אנשים, ובסיאטל פתח אדם באש ביום רביעי, הרג שני אנשים ופצע שניים נוספים. זאת בנוסף לטבח בבית ספר תיכון שבו הרגו שני תלמידים כמה מחבריהם לבית הספר.

המשטרה עדיין עורכת מצוד אחרי החשוד ברצח בסיאטל.

הרציחות האלה פתחו מחדש את הדיון הציבורי בנושא הגבלת הנשק, ואת הדיון הנפרד האם צעד כזה יכול למנוע את האלימות. הזכות לשאת נשק, כידוע, היא אחת מזכויות הייסוד שמופיעות בחוקה האמריקאית.

הנשיא ביל קלינטון אמר בעקבות הרציחות בסיאטל ובהונולולו: "אני מצטרף לכל האמריקאים ומביע זעזוע וצער עמוק לנוכח מקרי הירי של היומיים האחרונים. אני חושב שעלינו להכיר בעובדה שהיינו מוכנים לשאת רמה גבוהה יותר של אלימות מכפי שהיינו צריכים".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by