בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט הפלסטיני קיבל מפת הדרכים האמריקנית 
 
 הפלסטינים דורשים איחוד הבחירות לנשיאות ולפרלמנט (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפלסטינים מתנים הסכמם לתוכנית בהגדרת המעבר בין שלביה ובאיחוד הבחירות לנשיאות ולפרלמנט; לפי התוכנית תקום תוך שלוש שנים מדינה פלסטינית בעלת גבולות קבועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבינט הרשות הפלסטינית החליט היום (ראשון) לקבל את מפת הדרכים אותה מציעים האמריקנים. לפי התוכנית האמריקנית תוקם מדינה פלסטינית בעלת גבולות זמניים תוך שנה, ומדינה בעלת גבולות של קבע בתוך שלוש שנים.

זאת, בתנאי שיוגדרו מראש המעברים בין שלבים שונים בתוכנית ושהבחירות שלפי התוכנית ייערכו בינואר יהיו לנשיאות הרשות ולפרלמנט הפלסטיני גם יחד.

מהקבינט הפלסטיני נמסר כי התוכנית היא חיובית. דובר ערפאת, נביל אבו רודיינה, אמר כי הפלסטינים יערכו התייעצויות בנושא עם מנהיגי מדינות ערב.

עוד נמסר כי יש להפעיל את הרביעייה הבינ"ל על מנת להביא להצלחת התוכנית וכי הצעד הראשון לפי התוכנית הוא הצבת משקיפים מטעם הקהילייה הבינ"ל בשטחים.
 

נציגי פתח וחמאס נועדו בקהיר

 
בקהיר התקיימה היום פגישתם של נציגי הפתח והחמאס, הפגישה נועדה לקרב בין הרשות הפלסטינית ותנועת החמאס. הסכסוכים בין הצדדים הוחרפו על רקע ההתנקשות בחייו של בכיר המשטרה הפלסטינית, ראג'ח אבו לחיא.

נושא נוסף הוא הלגיטימיות השלטונית של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת. נציגי הפתח מעוניינים שהחמאס יכיר בסמכותו, למרות שברחוב הפלסטיני נשמעות קריאות עיקשות להחליף אותו במישהו צעיר יותר, אשר מקובל על מדינות המערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by