בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק נאם גם על הבמה בעצרת לזכר רבין 

ברק נאם גם על הבמה בעצרת לזכר רבין

 
 
חדשות נענע

למרות הוראת השב"כ, אחרי שנאם מחדר באזור הסטרילי, עלה ברק גם על הבמה וברך את עשרות אלפי האנשים שגדשו את הכיכר; ברק :"מכאן תצא ההבטחה: לא עוד אלימות בחברה הישראלית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות אלפים באו הערב (חמישי) לכיכר רבין בתל-אביב לעצרת הזכרון במלאת ארבע שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, ולאירוע חנוכת אתר ההנצחה ליצחק רבין ז"ל, הנמצא מתחת לבית העירייה.

העצרת התקיימה במעמד ראש הממשלה ושר הביטחון , אהוד ברק, ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי , לאה רבין, ובהשתתפות אמנים שונים.
 

ברק: "לא עוד אלימות"

השנה זהו יום הזיכרון הראשון של רבין כאשר מפלגתו נמצאת בשלטון. בתחילה על פי הוראת השב``כ נאם ראש הממשלה, אהוד ברק, מחדר באזור הסטרילי, שם נרצח רבין ב- 4 בנובמבר לפני ארבע שנים.
"באנו לזכור את שאי אפשר לשכוח", אמר ברק בנאומו שהועבר על גבי מסך ענק. ``אנחנו כאן, כל נאמני ההכרעה הדמוקרטית, כל מי שערכי ישראל, השלום ושלטון החוק יקרים לו. מכאן תצא ההבטחה: לא עוד אלימות פוליטית, או אלימות בחברה במשפחה ובדרכים``, דברי ברק.

ראש הממשלה התייחס גם לנושא השלום בנאומו ואמר: ``מהמקום בו נרצח יצחק רבין תצא הערב מישראל הקריאה: אף על פי כן נוע ננוע קדימה אל השלום ללא רתיעה, בנחישות ומתוך עמידה איתנה על עקרונותינו, מאוחדים כפי שלא היינו זה יותר משנות דור, בהכרה כי שעת ההכרעה קרובה ותלויה בהתלכדותנו``, דברי ברק .

לאחר מכן עלה ברק על הבמה למרות הוראת השב``כ, ופנה לקהל הרחב בנאום קצר בו אמר: ``אנחנו לא מפחדים, לא ניתן לאף אחד לאיים על הדמוקרטיה``.

כזכור, השב"כ הודיע השבוע כי לא יוכל לאבטח את ראש הממשלה אם ינאם באופן פומבי בעצרת, והפתרון שנמצא כתחליף הוא נאום של ברק בחדר סמוך, שהועבר על מסכי ענק לקהל, אך לבסוף החליט ברק לעלות על הבמה בנוסף לנאום בחדר הסטרילי.

השר פרס, שהקהל קרא לו לדבר, אמר כי מדובר לא רק באזכרה אלא גם בהתחייבות להביא שלום למדינה ולאזור. "זכרו של רבין", אמר פרס, "מחייב ללכת בדרכו, שיהיה שלום ללא פחד וללא חשש".

עשרות אלפי אנשים גדשו את הכיכר ועמדו לדקת דומיה לזכרו של רבין בשעה בה נרצח רבין לפני ארבע שנים.
 
 

הערכות המשטרה


המשטרה הקימה בכיכר חדר-פיקוד קדמי, שפיקח על פעולתם של אלף וחמש-מאות אנשי בטחון. מגן דויד אדום הציב באזור העצרת שתי תחנות עזרה ראשונה, עם כמאה אנשי-צוות. הרחובות מסביב לכיכר, ורחובות נוספים באזור היו חסומים לתנועה.

בעצרת עצמה הופיעו מאיר בנאי, אביב גפן, דייוויד ברוזה, אחינועם ניני, גלי עטרי, סי היימן , רונית שחר, מיטל טרבלסי ועוד. אורנה פיטוסי תקריא את שירה של דליה רביקוביץ` "תשובה לא מספקת לשאלה" וגדי יגיל ינחה את הטקס, שהועבר בשידור חי באתר מיוחד.
 

טקסי זכרון נוספים

ברחבי הארץ התקיימו היום טקסי זכרון נוספים במלאת ארבע שנים לרצח.
ליד קברו של רבין התקיים טקס זיכרון ובתיאטרון ירושלים התקיים מופע זיכרון לרבין, בהפקת מחלקת התרבות של עיריית ירושלים. המופע, בו השתתפו המשורר חיים גורי, שלמה גרוניך, להקת "הרעננים", להקת "דומיננטה" ועוד, המופע הועבר בשידור וידאו ישיר בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by