בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: ירידה בחלקם של העובדים בעוגת ההכנסות הלאומית 

דו"ח: ירידה בחלקם של העובדים בעוגת ההכנסות הלאומית

 
 
אלון הרשקוביץ

חלקם של המעסיקים בעוגת ההכנסות הלאומיות עלה באופן משמעותי. הדו"ח, המתפרסם לקראת ה-1 במאי, מעיד על פערי שכר גבוהים בין העשירונים ועל אי-שיוויון בין גברים לנשים. רק רבע מהבלתי מועסקים במשק מקבלים אבטלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלקם של המעסיקים בעוגת ההכנסות הלאומיות ירדה במהלך שלוש שנות הצמיחה האחרונות, כך עולה מדו"ח של מרכז "אדווה" לשוויון וצדק חברתי בישראל. על פי הדו"ח, המתפרסם לקראת ה-1 במאי, רק רבע מהבלתי מועסקים במשק מקבלים אבטלה.
 
הפערים בין מקבלי השכר הנמוך לגבוה גדלו בשנים האחרונות (צילום: gkamin , Flickr)
 הפערים בין מקבלי השכר הנמוך לגבוה גדלו בשנים האחרונות (צילום: gkamin , Flickr)   
מאז שנת 2003, זינק חלקם של המעסיקים בעוגת ההכנסות מ-6% ל-12%, בעוד חלקם של העובדים ירד מ-71% ל-66%. מחברי הדו"ח, ד"ר שלמה סבירסקי ואתי קונור-אטיאס, מציינים כי טיב החלוקה מהווה ביטוי של הכוח היחסי של כל אחד מהשחקנים הראשניים במשק - המעסיקים והעובדים.

במהלך שנות ה-90 היה חלקם של העובדים (שכירים ועצמאים) כשלושת רבעי מעוגת ההכנסות ושמר על יציבות. מחברי הדו"ח מציינים כי אלו חלקם של העובדים היה נותר ברמה של שנת 2003, היו זוכים לתוספת שנתית של 9,284 ש"ח, שהלכה למעשה נותרו בידי המעסיקים.

הנתונים המוצגים בדו"ח מעידים על עלייה מזערית בשכר העובדים בשלוש השנים האחרונות, בעוד שכר הבכירים עלה בצורה משמעותית. לפי נתוני "גלובס", המובאים בדו"ח, עלות השכר השנתית הממוצעת של מנהל בכיר בחברות הבורסאיות, שעמדה בשנת 2004 על 1.84 מיליון ש"ח, עלתה בשנת 2005 ל-1.95 מיליון ש"ח ול-2.09 מיליון ש"ח בשנת 2006 - גידול של כ-40% במהלך שנתיים.
 

הרוב משתכר מעט

 
נתוני השכר מעידים על כך ששכרן של הנשים עלה מעט יותר מזה של הגברים, בייחוד בענפי השרותים העסקיים והפיננסיים. בתוך כך, עדיין נראים הפרשים משמעותיים בשכר לשעה בין גברים לנשים. פערים אלו גדלים ככל שרמת השכר עולה והם מגיעים לשיעור של 53% בתחומי הבנקאות, הביטוח והפיננסים.

בין ענפי המשק השונים מתגלים הבדלים משמעותיים בשכר העובדים. כך למשל, עובדי הבנקאות, הביטוח והפיננסים השתכרו בשנת 2005 פי שניים בממוצע מהעובדים בשירותי האירוח והאוכל. בתוך כך, נמצא כי בכל אחד מהענפים רוב העובדים מקבלים שכר נמוך ומיעוטם זוכה לשכר גבוה. ההפרשים כה גדולים, עד ששכרם הגבוה של המיעוט מעלה השכר הממוצע בענף.

כ-60% מהשכירים במשק משתכרים פחות מ-75% מהשכר הממוצע במשק. בענף שירותי האירוח והאוכל נמצאו שיעורי השכר הנמוכים ביותר לשעה ו-48.7% מהעובדים בענפים אלו משתכרים עד מחצית מהשכר הממוצע במשק. בתוך כך, נמצא כי מי שעובד בענפי התעשייה, התחבורה, הבנקאות והשירותים העסקיים יש סיכוי גבוה יותר להשתכר מעל השכר הממוצע.

3.5% מהשכירים במשק מקבלים שכר גבוה מ-20 אלף ש"ח - פי שלושה מהשכר הממוצע במשק. בקרב העובדים בענפי הבנקאות והשירותים העסקיים, זוכים כ-5.4% לשכר בגובה זה.
 
 

ירידה בזכאות לדמי אבטלה

מחברי הדו"ח מציינים כי גם המשרות החדשות שנוספו מאז 2003 לא הביאו מזור למשק. לדבריהם, חלק גדול מן המשרות הן חלקיות ויותר מרבע מהעובדים בהן היו מעדיפים לעבוד במשרה מלאה.

בין השנים 2006-2003 נוצרו 256 אלף משרות חדשות, רובן של המלאות הן של גברים, בעוד שאלה של הנשים הן בעיקר חלקיות.

ענף ההיי-טק, האחראי לכמחצית הייצוא התעשייתי של ישראל, מעסיק מיעוט קטן מכוח העבודה הישראלי. בשנת 2005 עבדו בענף זה, כולל בשירותים הנלווים, כ-10% מהמועסקים. בשנות האינתיפדה, בין 2003-2001, נפגע היקף התעסוקה בענף, כמו גם רמת השכר, שירדה בכ-10.5%. החל משנת 2004 נרשמה עלייה קטנה בשכר הממוצע בתחום ההיי-טק, שנמשכה גם בשנת 2005.

בהתייחסם למצב האבטלה, מציין הדו"ח כי החל משנת 2005 נרשמה ירידה הדרגתית במספר הבלתי מועסקים ושיעורם הגיע ל-8.4%. בתוך כך, בשנת 2006 ירד שיעור מקבלי דמי האבטלה לכ-24% מהבלתי מועסקים, בעקבות החמרת תנאי הזכאות. בנוסף, הממצאים מעידים על ירידה ניכרת בשיעור דמי האבטלה המשולמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by