בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש הגיב בזלזול להחלטת הפרלמנט העיראקי 
 
 ההצבעה בפרלמנט העיראקי. העם בוטח בנו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מקור בבית הלבן: המלצת הפרלמנט העיראקי - "הצגת תיאטרון זולה; ארה"ב מחכה להחלטת סדאם בעניין; פה אחד הצביעו 250 החברים נגד ההחלטה של מועצת הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עלינו לקבל את החלטת האו``ם. עודאי חוסיין (רויטרס)
 עלינו לקבל את החלטת האו``ם. עודאי חוסיין (רויטרס)   
נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, הגיב בביטול על החלטת הפרלמנט העיראקי היום (שלישי) לדחות האת החלטת האו"ם בנוגע לחזרתם של פקחי הנשק לבגדאד. לדבריו, הוא מחכה להחלטתו של הנשיא סדאם האם יחליט לפרק את עיראק מנשקה או להתמודד עם התקפה צבאית. בוש כינה את הפרלמנט העיראקי - "חותמת גומי", והוסיף כי ארה"ב מחכה לתשובתו של הנשיא עצמו.

הפרלמנט העיראקי הצביע בצהריים (שלישי) פה אחד, נגד החלטת האו"ם, והוא ממליץ לנשיא סדאם חוסיין לדחות את ההחלטה. חברי הפרלמנט אמרו כי הם מייצגים את דעת העם, שבוטח בהם ומניח להנהגה לקבל את ההחלטה הנכונה לביטחון עיראק.

על פי החלטת מועצת הביטחון של האו"ם, על עיראק להשיב עד יום שישי להחלטה החדשה. אתמול גינו חברים רבים בפרלמנט את ההחלטה ויו``ר ועדת יחסי החוץ בפרלמנט, סלים אל-קובאיסי, אף המליץ לדחות אותה. עם זאת, לפרלמנט אין את הכוח להחליט בעניין, ובסופו של דבר את ההחלטה יקבל הנשיא סדאם חוסיין.

בנו של נשיא עיראק, עודאי חוסיין, קרא מוקדם יותר היום לפרלמנט להצביע בעד קבלת ההחלטה של האו"ם, ואף קרא לארצו להתפרק מנשקה. "מה שנדרש מאיתנו כאסיפה לאומית, זה לקבל החלטה ברורה. עלינו לקבל את החלטת האו"ם שעומדת במוקד הדיונים היום", כתב עודאי בנייר עבודה שנשלח לפרלמנט.
 

בכירי הפקחים צפויים להגיע לבגדאד בעוד שבוע

 
ביום ראשון נפגשו בקהיר שרי החוץ של הליגה הערבית, כדי לדון בהחלטת האו"ם לגבי עיראק. שר החוץ המצרי אחמד מאהר אמר, כשהוא מבטא תקווה לפריצת דרך, כי נראה שבגדד נוטה לקבל את נוסח ההחלטה החדש. "הסימנים חיוביים והתחושה הכללית במפגש היתה כי שיתוף הפעולה של עיראק עם הפקחים, יועיל למניעת מבצע צבאי".

ראש צוות הפיקוח של האו"ם מוחמד אל-בראדי, אמר בראיון ל"ניו יורק טיימס" כי צוות מומחי האטום של הארגון השלים את גיבושה של תוכנית פעולה מיידית, לגילוי תוכניות גרעין עיראקיות. אל בראדי ועמיתו הנס בליקס צפויים להגיע לעיראק ב-18 בחודש כדי לארגן את נושאי התקשורת, התחבורה והמעבדות לקראת בואה של המשלחת המלאה. בשלב הראשון יכלול הצוות 10 מומחים ובשבוע שלאחר מכן יתרחב ל- 25 פקחים.
 

ארה"ב מזהירה: סטייה קלה מההחלטה תגרור תוצאות קשות

ארה"ב הזהירה בסוף השבוע את עיראק, כי אם תסטה אפילו בצעד מציות מלא להחלטת מועצת הביטחחון, היא עלולה לעמוד מול התקפה. היועצת לביטחון לאומי של ארה"ב, קונדוליסה רייס, אמרה כי עיראק תזכה ל"אפס סובלנות" בנוגע ליחסה כלפי פקחי הנשק ועבודתם. "כל הפרה תגרור תוצאות קשות", אמרה רייס.

מצבא ארה"ב נמסר כי מטוסי קרב אמריקניים ובריטיים הפציצו ביום ראשון אתרי שיגור של טילים נגד מטוסים באיזור האסור לטיסה בדרום עיראק, בפעם הראשונה מאז התקבלה באו"ם ההחלטה החדשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by