בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי מרכזי המפלגות לא יוכלו לכהן כדירקטורים 
 
 לא יהיה פה שוק. מיקי איתן (עם הגב) וחבר (לעמ)   
 
חדשות נענע

קודם לכן החליטה ועדת החוקה בכנסת כי הבחירות יתקיימו ב-28 בינואר; עוד על שולחן הוועדה: קיצוץ בהוצאות המפלגות בבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת החוקה של הכנסת החליטה אחה"צ (שני) שלא לאשר לקריאה ראשונה את הצעת החוק של של ח"כ אברהם הירשזון (ליכוד) לפיה יוכלו חברי מרכזי מפלגות לכהן כדירקטורים בחברות ממשלתיות.
להצעה התנגדו שמונה חכי"ם מסיעות העבודה ומרצ ותמכו בה שבעה חכי"ם מסיעות הליכוד, ש"ס והאיחוד הלאומי. גם בהצבעה חוזרת שהתקיימה בעניין לא הצליחה הקואליציה לגייס רוב, והצעת החוק בוטלה. ח"כ הירשזון אמר כי יעלה את ההצעה שוב בכנסת הבאה, והוא משוכנע שיצליח לאשר אותה.

מוקדם יותר קבעה ועדת החוקה באופן סופי את ה-28 בינואר כתאריך הבחירות לכנסת ה-16. בישיבת הוועדה בשבוע שעבר תמכו נציגי שינוי, האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו ורע"מ בקיום הבחירות ב-14 בינואר. גם מזכיר הממשלה, עו"ד גדעון סער, תמך בהקדמת הבחירות למועד מוקדם ככל האפשר. לעומת זאת נציגי העבודה, ש"ס, מרצ והמפד"ל הציעו לקיים את הבחירות במועד הקבוע בחוק ב-28 בינואר. בעקבות חילוקי דעות קשים, שאף התפתחו לצעקות רמות, החליט יושב ראש הוועדה, ח"כ מיקי איתן (ליכוד) שלא להצביע ולכנס את הפורום שנית.

גם היום לא החליטה ועדת החוקה בעניין הגבלת ההוצאות של המיפלגות בבחירות, וההתנגדות לקיצוץ גוברת והולכת. החכי"ם מיכאל איתן ואופיר פינס לא העלו לדיון את הצעתם לקצץ 50 אחוזים מן התקציב. הם אמרו כי יביאו מחר הצעה חדשה. נציג האוצר טען בדיונים עד כה שבהצעה אין קיצוץ של ממש והיא התכוונה רק לצמצם את התרומות שמקבלות המפלגות.
 

זמיר: ההצעה נגועה בשחיתות

 
כמו כן ידונו היום חברי הכנסת בהצעת החוק של ח"כ הירשזון (ליכוד) לאפשר לחברי מרכזי המפלגות להתמנות ללא מגבלות לדירקטורים בחברות ממשלתיות, זאת כזכור פחות משלושה חודשים עד לבחירות החדשות.

הצעת החוק תפטור חברים במרכזי מפלגות מחובת ההוכחה שיש להם כישורים מיוחדים לשמש דירקטורים בחברות ממשלתיות. ראש הממשלה, אריאל שרון, הביע תמיכה בהצעה והיא אף עברה בוועדת השרים לחקיקה. עם זאת, ההצעה גוררת ביקורת ציבורית נוקבת; היועץ המשפטי לממשלה והשופט בדימוס, יצחק זמיר, אף אמר השבוע כי מפלגה שתתמוך בהצעה תהיה נגועה בשחיתות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by