בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא בוש מאשר "סיכול ממוקד" במסגרת המלחמה בטרור 
 
 אזרח תימני בוחן את שאריות המכונית שהתפוצצה. סוג חדש של מלחמה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העניק סמכות נרחבת לגורמים אמריקניים, לבצע פעולות דוגמת זו שנעשתה בתימן לפני שבוע; 6 חברי אל קאעידה נהרגו שם מפגיעת טיל במכוניתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש העניק סמכות נרחבת לגורמים מסויימים בארה"ב לבצע התקפות, דוגמת זו שהיתה בתימן לפני שבוע, בה נהרגו 6 חברי אל קאעידה מפיצוץ מכוניתם. היועצת לביטחון לאומי של ארה"ב, קונדוליסה רייס, אומרת כי האישור שנתן בוש אינו יוצר בעיה חוקתית, בהתחשב בסוג המלחמה החדש שארה"ב מנהלת.

בהתקפה ביום שני שעבר במחוז מאריב, שוגר טיל ממזל"ט שהופעל על ידי הסי.אי.איי, לעבר המכונית וגרם להריסתה ולהרג ששת נוסעיה. השישה נחשדו בביצוע הפיגוע במשחתת האמריקנית "קול" לפני שנתיים בנמל עדן. על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית, אחד ההרוגים היה אזרח ארה"ב שנחשד בקשרים עם תא הטרור, שנחשף על ידי המשטרה במדינת ניו יורק בספטמבר .

במכונית ההרוסה נמצאו מסמכים אישיים, נשק ותקשורת לווינית, כך מסרו מקורות בתימן. ארה"ב מעריכה כי חברים רבים מארגון אל קאעידה מצאו מקלט בתימן, אחרי נפילת משטר הטאליבן באפגניסטאן, באוקטובר שעבר. היא דורשת משלטונות תימן לנקוט פעולות נמרצות וקשוחות במסגרת המלחמה בטרור.
 

ארגוני זכויות אדם תוהים לגבי חוקיות הפעולה בתימן

 
ארגוני זכויות אדם העלו שאלות לגבי לגיטימיות ההתקפה בתימן. בראין לחדשות ערוץ הטלוויזיה פוקס, אמרה רייס כי בוש פעל במסגרת התרגולת המקובלת ובהתאם לפירושו את סמכותו החוקתית, בהעניקו אישור להתקפות מסוג זה. "הנשיא קיבל סמכות נרחבת לאפשר למגוון של אנשים, לעשות מה שהם צריכים לעשות כדי להגן על המדינה שלנו", אמרה רייס בציינה, "זהו סוג חדש של מלחמה. אנו נלחמים בהרבה חזיתות שונות".

ארגון אמנסטי הבינלאומי פנה בכתב לנשיא בוש בסוף השבוע, בשאלה מה חלקה של וושינגטון בהתקפת הטילים בתימן. "אם היה זה חיסול מתוכנן של חשודים במקום מעצר, בנסיבות שבהן לא היוו איום מיידי, ההריגה היא למעשה הוצאה להורג על-שיפוטית, שמפרה את החוק הבינלאומי למען זכויות אדם", נכתב בהודעת הארגון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by