בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אכ"א: לא מעוניין בגיוס חיילים משכבות חלשות 
 
 לא רוצה חיילים משכבות חלשות. אלוף גיל רגב (לעמ)   
 
חדשות נענע

טוען כי "יותר משהם תורמים לצבא, אנחנו משקיעים בהם"; אמר את הדברים במהלך דיון על מבנה צה"ל בשנים הבאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אגף כוח אדם בצה"ל, האלוף גיל רגב, אמר כי אינו מעוניין בגיוסם של חיילים מאוכלוסיות חלשות, משום ש"יותר משהם תורמים לצבא, אנחנו משקיעים בהם", כך חושף היום (שני) העיתון "מעריב". לדבריו, עדיף צבא מקצועי יותר, גם אם יכרסם בתפיסה שצה"ל הוא צבא העם.

האלוף רגב הציג את השקפתו במהלך דיון שנערך בסוף השבוע שעבר בבית גולדמינץ בנתניה בנושא מבנה צה"ל בשנים הבאות. על-פי עדויות מהכנס, רגב לא פירט במדוייק מיהם החיילים מהאוכלוסיות החלשות שבהם אינו מעוניין, אבל הקצינים הבכירים ששמעו את הרצאתו, הבינו כי הוא מתנגד בין היתר לתוכנית הקיימת בצה"ל זה יותר מ-20 שנה, לגיוס חיילים בעלי נתונים אישיים נמוכים, במסגרת פרוייקט "נערי רפול", שאותו יזם הרמטכ"ל לשעבר רפאל איתן.

רגב הבהיר כי הוא תומך אמנם ללא תנאי בשילובו של כל חייל בתפקידי לחימה, ואולם יש לו ביקורת על כך שיש חיילים רבים שצה"ל משקיע בהם כסף רב, בעוד שבפועל תרומתם לצבא נמוכה.
 

"לא כמות אלא איכות"

 
גם בעבר הביע ראש אכ"א דעות דומות בפורומים צבאיים סגורים, למשל, התנגדותו לתוכנית "עתידים" שיזם הרמטכ"ל לשעבר ושר הביטחון כיום, שאול מופז. במסגרת התכנית משקיע צה"ל מיליוני שקלים כדי לממן לנערים מעיירות פיתוח ומשכונות מצוקה לימודי הנדסה באוניברסיטאות, במסגרת העתודה
האקדמאית. הוא אף התעמת עם סגן הרמטכ"ל, האלוף גבי אשכנזי, לאחר שהאחרון קרא להגביר את את התמיכה בחיילים משכבות מצוקה, משום שלדבריו "יש בצה"ל חיילים רעבים".

על-פי התפיסה אותה הציג האלוף רגב בפני הקצינים הבכירים של אגף כוח האדם, השיקולים שצריכים להנחות את צה"ל בעתיד לגבי גיוס חיילים צריכים להיות "יותר מקצועיים". לדבריו, "לא נלך על הכמות, אלא על האיכות".

דבריו של האלוף רגב חוללו סערה כבר במהלך נאומו. קצין חינוך ראשי, תת-אלוף אלעזר שטרן, התפרץ לדברים ואמר כי "צה"ל חייב להישאר צבא העם. ערך השירות הוא לגייס שכבות רבות ככל האפשר ולטפל בהם. זו חובתו של צה"ל לפעול לגייס כמה שיותר".

הסערה הגדולה נמשכה גם לאחר שעזב את הכנס, במהלך הדיונים במסגרת קבוצות העבודה שהקים. רבים מקציני אגף כוח האדם הביעו בקבוצות אלה זעם רב על הדברים שאמר מפקדם. לדברי אחדים מהם, "אם נתחיל לגייס את החיילים רק לפי התועלת שלהם לעומת התרומה, זה יהיה הסוף של צה"ל כצבא העם. יש אלפי חיילים עם נתונים נמוכים להשתלב בצה"ל ותרמולו המון. בעקבות כך גם גם זכו להשתלב בהצלחה בחברה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by