בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ר"מ אתיופיה: רעב כבד מאיים על המדינה 
 
 ילדים אתיופים. הטלוויזיה לא משדרת תמונות של שלדי אדם (bbc)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה מזהיר: הרעב הנוכחי יהיה גרוע מזה שפקד אותנו בשנות ה-80; לדבריו, מספר הרעבים עלול להגיע ל-15 מיליון בשנה הבאה; קורא לסיוע בינ"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת אתיופיה, מלס זנאווי, מזהיר מפני רעב כבד שמאיים על ארצו, וקורא לסיוע בינלאומי. מלס אמר כי הרעב הנוכחי יהיה גרוע מהרעב שפקד את המדינה בתחילת שנות ה-80, אז התגייס העולם לסייע לתושבים הרעבים.

לדברי ראש הממשלה, כ-6 מיליון בני אדם כבר נזקקים לסיוע בהשגת מזון ומספר הרעבים עלול להגיע ל-15 מיליון בשנה הבאה, אם תורמים בינלאומיים לא יבואו לעזרת המדינה. מלס אומר שכבר כעת ממשלתו מתקשה לשמור את אזרחיה בחיים, בעזרת מאגרי המזון הקיימים, ולדבריו, היא לא תוכל להרשות לעצמה לקנות מאגרים נוספים בכספיה.

"אם הרעב של 1984 היה סיוט, הפעם זה יהיה מזעזע מדי מכדי לשאת", אמר מלס והזהיר כי מספר האנשים שיפגעו מהבצורת הקשה, עלול להיות גדול פי שלוש ממספר הנפגעים מהרעב הקודם. מלס ציין עוד כי לארצו אין עדיין את המתקנים והאמצעים לשימור מי גשמים.
 

האתיופים רעבים והעולם שותק

 
ראש הממשלה חושש שאנשים במדינות המתפתחות יטעו לחשוב שהבצורת ניתנת לטיפול, מכיוון שהטלוויזיה לא משדרת תצלומים של שלדי אדם כפי שעשתה בשנות ה-80.

הזמר הבריטי בוב גלדוף, שיזם בשנות ה-80 את פרויקט "feed the world", במסגרתו נאספו גדולי הזמרים בעולם לבצע שיר שנשא את אותו שם, אומר כי הרעב היום מוכיח שהרעיונות שהועלו אז למניעת הרעב לא הועילו. גלדוף מתח ביקורת על האיחוד האירופי, שמבזבז, לדבריו, כספים רבים על הסובסידיות לחקלאים באירופה, בזמן שניתן היה לעשות שימוש טוב יותר בכסף, במוקדי מצוקה אחרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by