בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אילת: סטודנטים קשרו עצמם לכלובי דגים 
 
 סכנה למפרץ אילת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

וזאת במחאה על הזיהום שהם גורמים למפרץ אילת; לדבריהם הם פונו בכוח על ידי אנשי החווה; השר דהן ימליץ לממשלה השאיר את כלובי הדגים במפרץ לתקופה של שלוש שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-30 סטודנטים, פעילי "מגמה ירוקה", קשרו עצמם הבוקר (שני) לכלובי הדגים של חוות הדגים בצפון מפרץ אילת, במחאה על הנזק והזיהום שהם גורמים למפרץ. הסטודנטים טוענים שפונו בכוח על ידי אנשי חוות הדגים.

על המחאה הוחלט לאחר שאתמול פסק השופט המחוזי, ברוך אזולאי, לעכב את יישום החלטת ועדת הערר המחוזית, אשר הורתה על פינוי מתקני היבשה של חוות הדגים, עד לדיון בממשלה בנושא. לפנות בוקר הגיעו הסטודנטים לחוות הדגים, בה מגדלים בעיקר דגי דניס ולברק, שכרו סירות, עלו על הכלובים ונקשרו אליהם בשרשראות ברזל. "אנחנו קוראים לציבור להצטרף אלינו. כלובי הדגים עושים כסף על חשבון הציבור", אמרו הסטודנטים.

אופיר אייידלמן, דובר ארגון מגמה ירוקה, טוען כי הסטודנטים פונו בכוח: "הם פשוט זרקו אותנו לים כמו דגי דניס. באנו להפגין בצורה בלתי אלימה ופינו אותנו באלימות". בעלי החווה הגישו תלונה למשטרה על הסגת גבול. הסטודנטים אמרו, מנגד, שימשיכו לפעול להוצאת הדגים מהמפרץ.

הממשלה אמורה לדון בימים הקרובים בהמלצות שר הבריאות, הרב נסים דהן, שמונה על ידה להגיש המלצות בנושא החקלאות הימית. השר דהן המליץ להשאיר את כלובי הדגים במפרץ לתקופה של שלוש שנים, עם אופציה לשנה נוספת ובמקביל לקיים תוכנית ניטור מקיפה שתבדוק את גורמי הזיהום. תוכנית הניטור, במימון משרדי החקלאות, התשתיות ואיכות הסביבה, החלה לפעול לפני מספר חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by