בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: נגיב בעניין גירושם של הדיפלומטים 
 
 לא דלפו מסמכים צבאיים. המנכ``ל הלסטרום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שני דיפלומטים רוסים גורשו משבדיה בחשד לריגול; פרשת ריגול נחשפה בחברת ציוד התקשורת אריקסון; שלושה עובדים ביחידת הפיתוח של החברה נעצרו; אחד מהם מואשם במסירת מסמכים סודיים לסוכנות ביון זרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלטונות רוסיה מסרו היום (שני) כי ישתמשו בזכותם להגיב לגירושם של שני הדיפלומטים הרוסים משבדיה. הדיפלומטים גורשו בחשד למעורבות בשערוריית ריגול, שנחשפה בענק ציוד התקשורת "אריקסון". שר החוץ הרוסי אמר: "זכותנו להגיב בצורה הנאותה למעשה שכזה".

מתברר כי הקונצרן "אריקסון" עוסק מלבד בייצור טלפונים סלולריים גם בפיתוח מערכות מכ"ם והנחיית טילים עבור מטוסי הקרב המתקדמים של שבדיה.

גורם בכיר בממשלת שטוקהולם הודיע כי משרד החוץ יפרסם הודעה רשמית בנושא בהמשך היום. שני הדיפלומטים הוכרזו "פרסונה נון גרטה" (אנשים בלתי רצויים) בשבדיה. משרד החוץ הרוסי סירב להגיב לדיווח על גירושם של השניים. "לעולם איננו מגיבים על דיווחי גירוש ופעולות נקמה", אמר בכיר במשרד.

גירוש הדיפלומטים בא בעקבות מעצרם של שני עובדים ועובד לשעבר ביחידת הפיתוח של החברה, בחשד לריגול תעשייתי. ביום שישי קבע בית המשפט כי שלושת השבדים שנעצרו בפרשה יומיים קודם לכן, ישארו במעצר בחשד להעברת מסמכים סודיים לסוכנות מודיעין זרה ששמה לא נמסר.

עובד לשעבר באריקסון, החשוד כי הנהיג את רשת הריגול, נעצר בעת שנפגש עם קצין מודיעין זר ומעצרו הוארך בחשד לריגול רציני, פשע שאפשר לבצע רק נגד הביטחון הלאומי. שני עובדי החברה האחרים שנעצרו, חשודים בריגול תעשייתי.

החברה השעתה שני עובדים נוספים ביחידות הפיתוח שלה בחשד שהפרו את הוראות הביטחון של החברה. מאריקסון לא נמסר אילו מסמכים דלפו אך מקור בכיר בחברה אמר, כי הם לא נוגעים לפרויקטים צבאיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by