בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה השביתה ברשויות המקומיות  
 
 סוף לשביתה ולערימות הזבל (לעמ)   
 
חדשות נענע

החל פינוי האשפה; ההסכם - יום-שביתה אחד בלבד ינוכה משכר העובדים; תוספת של 22 אחוזים לבעלי שכר נמוך; העבודה במס הכנסה תתחדש ביום א'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר חודש ימים של עיצומים ושביתה מלאה, שגרמה לשיבושים קשים ברחבי הערים, שבו הלילה (רביעי) עובדי הרשויות המקומיות ברחבי הארץ לעבודה מלאה. פריצת הדרך שהביאה לסיום השביתה התאפשרה בעקבות פתרון הסוגיה שנותרה במחלוקת - התשלום עבור ימי השביתה. לפי ההסכם שנחתם ינוכה רק יום אחד של שביתה משכר העובדים, ארבעה ימי שביתה ייחשבו לימי חופשה ועוד ארבעה ימים יחזירו העובדים בשעות נוספות ובעבודה בימי שישי.

עוד הגיעו הצדדים לפתרון שתי עילות נוספות לסכסוך העבודה: תוספת שכר וקופות הגמל של העובדים. במסגרת ההסכם נקבע כי העובדים בעלי שכר נמוך במיוחד יקבלו תוספת שכר של 22 אחוזים שתשולם להם החל מחודש יוני 2003. בנוגע לקופות הגמל, נקבע כי קופת הגמל לא תבוטל.

פינוי האשפה החל כבר אתמול. במרכז השלטון המקומי מעריכים כי פעולות הניקיון יימשכו שלושה ימים. גני הילדים חוזרים לעבודה סדירה, עובדי הרשויות המקומיות, המועצות האזוריות והמועצות הדתיות יחזרו לעבודתם ביום ראשון. עובדי מס הכנסה ישובו לעבודה סדירה ביום ראשון.
 

עובדי המעבדה פתחו בעיצומים

 
עובדי המעבדות בבתי החולים הממשלתיים, בהם בתי החולים הפסיכיאטריים והגריאטריים, ומעבדות לבריאות הציבור, פתחו בעיצומים. העובדים מוחים על בעיית הסיכון הבריאותי במעבדות.

לטענת העובדים, תנאי עבודתם גורמים לעלייה בשכיחות של מחלות ממאירות, ריאה ועור, והממשלה אינה עושה דבר כדי לטפל בעניין ולהציע להם פתרון.

במסגרת העיצומים לא יבוצעו בדיקות מעבדה עבור מרפאות החוץ, מלבד בדיקות הפרייה חוץ גופית ואונקולוגיה. בנוסף, לא יבוצעו בדיקות של איכות מים ברחבי המדינה. בדיקות המעבדה בבתי החולים יתקיימו כרגיל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by