בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם מגבש יוזמת שלום חדשה לקפריסין 
 
 
חדשות נענע

היוזמה שואפת לסיים מחלוקת בת 30 שנה בין טורקיה לקפריסין; במידה והתוכנית תצא לפועל היא תאפשר לטורקיה להצטרף לאיחוד האירופי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם הציג אתמול (שני) יוזמת שלום ארוכת טווח לאיחוד האי קפריסין. שליש מחלקו הצפוני של האי נתון לשלטון טורקי, דבר המהווה מוקד למחלוקת בת 30 שנה בין טורקיה לקפריסין. עוזרו של מזכ"ל האו"ם, אלווארו דה סוטו, אמר כי היוזמה תשפיע הן על התרחבות האיחוד האירופי מזרחה, והן על תקוות טורקיה להצטרף לשורות האיחוד. התוכנית הוצגה למנהיגי קפריסין וטורקיה.

עוזר מזכ"ל האו"ם אמר במסיבת עיתונאים בניקוסיה כי, הוא העביר למנהיגים את הצעתו של מזכ"ל האו"ם בענייין קפריסין. מקורות דיפלומטים מסרו כי האו"ם מעוניין לראות התקדמות בתוכנית, לקראת פגישת מנהיגי האיחוד האירופי בקופנהגן.

טורקיה הידקה את יחסיה עם קפריסין בזמן האחרון, בכך שהודיעה כי היא מתירה לתושבי צפון קפריסין לקבל אזרחות טורקית, ומקימה ועדה פרלמנטרית משותפת שתבחן דרכים שיאפשרו שיתוף פעולה בין הצדדים. טורקיה יזמה את המהלך מחשש שהאיחוד האירופי יאשר את כניסת קפריסין היוונית לאיחוד, לפני שיגובש הסכם טורקי-יווני על איחוד האי.

קפריסין היתה נתונה בעבר לאיומים מצד טורקיה כי תספח את צפון קפריסין, אם קפריסין תיכנס לאיחוד האירופי לפני הסכם לאיחוד האי. לאחר מכן כאמור מיתנה את איומיה והביעה רצון לשיתוף פעולה באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by