בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלייר: בלי הסדר במזה"ת לא נוכל לשים קץ לטרור 
 
 העולם צריך לאמץ סדר יום נרחב יותר. טוני בלייר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש ממשלת בריטניה קורא לארה"ב לטפל תחילה בסכסוך הישראלי פלסטיני ואחר כך במשבר בעיראק; בלייר: צריך להבין את הכעס שמעורר המצב במזה"ת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה ,טוני בלייר, נשא אתמול (שני) את נאומו השנתי בנושא מדיניות החוץ של הממשלה, וניצל את ההזדמנות כדי לקרוא לוושינגטון לראות את התמונה השלמה ולהבין כי ללא הסכם בר קיימא בין ישראל לפלסטינים, לארגונים דוגמת אל קאעידה תמיד תהיה סיבה שתצדיק את הסבל שהם גורמים.

לדברי בלייר, התקפות הטרור של ה-11 בספטמבר, הפיגוע בבאלי והמצור על התיאטרון במוסקבה מראים כי "הזן הנוכחי של הטרוריסטים אינו יודע גבולות". ראש הממשלה הוסיף כי הטרוריסטים "מבקשים לבצע עוולות עוד יותר דרמטיות והרסניות, כדי לגרום סבל לאותם אנשים, שלטענתם, הם אויביהם".

"מעל לכל עלינו להבין את הלהט והכעס שהמצב במזרח התיכון מעורר", אמר בלייר בהתייחסו לעובדה שוושינגטון להוטה לטפל בסדאם חוסיין אך עושה מעט מאוד למען קידום תהליך השלום במזרח התיכון. זאת, למרות אזהרות מצד העולם הערבי כי התקפה על עיראק, מבלי לטפל קודם בסכסוך הישראלי פלסטיני, תגרום למדיניות אנטי מערבית עוד יותר קיצונית בקרב העולם המוסלמי.

לטענת בלייר "הפתרון הוא לקדם את התהליך ולעשות את זה מהר", אך עד שזה יקרה "הנושא תלוי כמו צל כבד מעל עולמנו, ומשמש מחסה להתעצמותם של הפנאטים". בלייר קרא לחידוש המגעים המדיניים במזרח התיכון במסגרת ועידה בינלאומית, עוד לפני סוף השנה.

"אני מאמין שהעולם צריך לאמץ סדר יום רחב יותר מרק טרור ונשק להשמדה המונית", ציין בלייר והוסיף "אנחנו צריכים התחייבות מלאה של ארה"ב ומנהיגות מעל לכל". גורם בכיר אמר כי ראש הממשלה 'חסר סבלנות' נוכח חוסר ההתקדמות בתהליך, אך הוא מודע לכך שהבחירות שיתקיימו בישראל בסוף ינואר 2003, עלולות להוות מכשול בטווח הקצר.
 

בלייר: מדי יום מגיעות התרעות חדשות לפיגועים

 
בלייר העלה אתמול באופן דרמטי את רמת הכוננות מפני התקפות טרור בבריטניה. לדבריו, הוא 'מופצץ' מדי יום במידע מודיעיני חדש שמתריע מפני איומים על האינטרסים הלאומיים.

בשבוע שעבר פירסמה הממשלה הבריטית אזהרה מפני פיגועים בנשק כימי או גרעיני ומפני ארגוני טרור, שמנסים לפתח פצצה מלוכלכת או מתכנים לתקוף ברעל או בגז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by