בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין: השבוע תוחלף הנהגת המפלגה הקומוניסטית 
 
 תמונת 3 המנהיגים של סין במאה האחרונה. הגיע הזמן לפרוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במסגרת חילופי הגברי המקיפים ביותר מאז אירועי כיכר טיינאנמן, יוחלף גם הנשיא ז'יאנג זמין, המכהן גם כנשיא המפלגה וראש הצבא; ההצבעה הרשמית וההחלפה יתקיימו בסוף השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קונגרס המפלגה הקומוניסטית של סין מתכונן היום (שלישי) להצבעה מקדמית על רשימה חדשה של מנהיגים, שצפויים להחליף את הנשיא ז'יאנג זמין ומנהיגים נוספים במפלגה, השבוע.

הבחירות הרשמיות לוועדה המרכזית של המפלגה יתקיימו ביום חמישי, אז יצביעו 2,114 הצירים על 300 חברי הוועדה, שיתכנסו לראשונה ביום שישי כדי לבחור את הפוליטבירו (המוסד העליון של המפלגה) ואת הוועדה המתמדת שלה.

צירים בקונגרס ה-16 אמרו היום כי עיינו ברשימה של מועמדים לוועידה המרכזית החדשה, אך לא מסרו פרטים לגבי החלפת ההנהגה, שמהווה את החלפת השלטון המסודרת הראשונה בסין הקומוניסטית. שמות המחליפים שמורים עדיין בסוד ותוצאות ההצבעה יתפרסמו בתוך שלושה ימים. "אנו חייבים לשמור זאת בסוד. זו הזכות שלנו", אמרו צירי הקונגרס.

סגן הנשיא הו ג'ינטאו, בן 59, צפוי להתמנות ליו"ר המפלגה, אחרי שהנשיא ז'יאנג ויתר המנהיגים שעברו את גיל 70 יעזבו את תפקידיהם במפלגה, במסגרת חילופי הגברי הדרמטיים ביותר בסין מאז הטיהורים שבאו בעקבות האירועים בכיכר טיינאנמן בשנת 1989. כוחות הממשלה השתלטו אז בכוח על סטודנטים שהפגינו בכיכר וגרמו למותם של רבים מהם.
 

ספקולציות בסין: האם הנשיא יוותר על כל תפקידיו

 
נושא החלפת ההנהגה לא אושר עד כה באופן רשמי ובמדינה נפוצו שמועות בשאלה, האם ז'יאנג יוותר על כל 3 תפקידיו (נשיא סין, נשיא המפלגה וראש הצבא) ויאלץ גם את יריבו, הנחשב מס' 4 במפלגה לי רויהואן, לפרוש למרות שגילו 68 בלבד.

בכל מקרה ישמור הנשיא, בן ה-76, על כוח מסוים גם לאחר פרישתו, על ידי הכנסת ארבעה לפחות מבני בריתו להנהגה החדשה. בנוסף, צרובה התאוריה הפוליטית שלו בחוקת המפלגה וייתכן שאף ישאר בתפקידו כראש הצבא.

הרשימה הסופית תיחשף רק בטקס הצנוע שייערך ביום שישי ב'אולם העם הגדול' אז ייחשפו חברי הוועדה המתמדת. מקורות ופרשנים בסין אומרים כי ז'יאנג שמר מקום ברשימה לבן החסות הראשי שלו, זנג קינגהונג, שפרש מתפקידו כראש מחלקת הארגון של המפלגה בחודש שעבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by