בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אינדונזיה: מרדף אחר שני אחים החשודים בפיגוע בבאלי 
 
 
חדשות נענע

משטרת אינדונזיה מאשימה את שני האחים כי הסתירו נשק עבור אחיהם; אמרוזי היה תלמידו של איש הדת באשיר; לראשונה נקשר באשיר לג'מעה אל איסלאמיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני אחיו של החשוד המרכזי בביצוע הפיגוע באי באלי, מבוקשים על ידי משטרת אינדונזיה בחשד למעורבות במעשה. החוקרים מאשימים היום (שלישי) את שני האחים, עלי אימרון ועלי פאוזי, בהטמנת נשק מתחת לאדמה, עבור אחיהם בכפרם שבמחוז מזרח ג'אבה.

אתמול התברר כי החשוד המרכזי, אמרוזי, היה תלמידו של איש הדת המוסלמי אבו באכר באשיר, בעת שהשניים שהו במלזיה בשנות ה-90. כמו כן נודע כי אמרוזי אף הסיע כמה פעמים את באשיר מעירו שבמרכז ג'אבה לבית ספר המוסלמי שבכפרו, שם נתן הרצאות.

השבוע גם קישרו לראשונה החוקרים, באופן ישיר, בין באשיר לארגון המוסלמי מיליטנטי ג'מעה אל איסלאמיה. עד כה נחשב באשיר רק למנהיגו הרוחני של הארגון. החקירה העלתה כי באשיר ייסד את סניף הארגון במלזיה.

 

"נקמה באמריקנים"

 
ממשטרת אינדונזיה נמסר בסוף השבוע האחרון כי החשוד שבידיהם, שהודה בהטמנת הפצצה במועדון הלילה באי באלי, טוען כי רצה לנקום באמריקנים, על מה שעשו, לדבריו, למוסלמים. "מה שעשו מצדיק את השאיפה להרוג כמה שיותר מהם", אמר החשוד שהזדהה כאמרוזי. אתמול קיבל ארגון אל קאעידה אחריות לפיגוע בבאלי.

רשת ה-CNN האמריקנית דיווחה ביום חמישי על קבלת האחריות. ההודאה נכתבה באתר אינטרנט ששימש בעבר את הארגון, כדי לקבל אחריות על התקפות טרור - בהן על בית הכנסת בטוניסיה ועל ספינות בתימן. באתר נכתב כי אנשי הארגון הם שביצעו את הפיגוע "במועדוני לילה ובתי זונות בבאלי" ונמסר עוד כי "אל קאעידה הראה שאינו מהסס לתקוף בתוך אדמות איסלמיות וערביות, בתנאי שהמטרות שייכות לברית היהודית-צלבנית".

משטרת אינדונזיה הודיעה אתמול כי החשוד שנמצא אצלה בחקירה, הודה בהטמנת הפצצה במועדון הלילה באי באלי. בפיגוע שאירע באי בתחילת אוקטובר נהרגו כ-200 בני אדם, בהם תיירים רבים מאוסטרליה, אירופה וארה"ב.

אמרוזי הודה כי היה בעליה של מכונית המיני-ואן שמולכדה ושימשה כמכונית תופת בפיגוע. "הוא הודה ואנו ממשיכים לרדוף אחרי חבריו", אמר בכיר במשטרה האינדונזית. אמרוזי נעצר במחוז מזרח ג'אבה ביום שלישי השבוע והוטס לבאלי להמשך חקירתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by