בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אמ"ן: בעיני האמריקנים - הסכם אוסלו נכשל 
 
 כוחה היחסי של ישראל גדל. פרקש, יעלון וגלנט (לעמ)   
 
חדשות נענע

לדבריו, מפת הדרכים האמריקנית גובשה כאלטרנטיבה להסכם אוסלו; פרקש: ערפאת ינסה להרחיב את הבקיעים בחברה הישראלית על רקע הבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אגף המודיעין בצה"ל, האלוף אהרון זאבי פרקש, אמר היום (שלישי) כי מנקודת ראות אמריקנית, תהליך אוסלו נכשל ולא השיג את מטרותיו; לכן, גובש מסמך "מפת הדרכים לפתרון הסכסוך", זאת לדבריו, כדי להציב אלטרנטיבה לתהליך השלום.

בפגישה עם חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אמר פרקש, כי באמ"ן מעריכים שיו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ינסה להחריף את הבקיעים בחברה הישראלית על ידי פעולות טרור. הוא אף הזהיר מפני התחזקותה של איראן כגורם התומך בארגוני הטרור.

בתוך כך, בשיחות שמקיימים בקהיר נציגי חמאס ופתח, סירבו אנשי החמאס להיעמות לבקשת הפתח להפסיק את הפיגועים בישראל.
 

מרכז יפה: גדל יתרונה של ישראל על אויבותיה

 
"מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים" פירסם היום דו"ח, לפיו הפער במאזן הצבאי בין ישראל ליריבותיה האפשריות גדל לטובתה של ישראל בשנים האחרונות. זאת, למרות ידיעות לגבי התחזקותה הצבאית של מצרים.

על פי הדו"ח, האלימות הפלסטינית בשנתיים האחרונות לא פגעה בישראל מבחינת מאזן הכוחות באזור, משום שמדינות המזה"ת מעדיפות עדיין להימנע ממלחמה כוללת.

בתוך כך, השליח האמריקני סאטרפילד, שהגיע לאזור כדי לדון בנושא הסכסוך על המים עם לבנון נפגש עם בכירים בישראל. במקביל, מנהיג החיזבאללה, השיח נסראללה, התראיין לעיתון איטלקי ואישר כי בידי ארגונן נמצאים שבויים ישראלים, וכי הוא מקיים מו"מ חשאי עם ישראל בנוגע להחזרתם.
 

משלחת ישראלית יוצאת לשיחות בוושינגטון

בתוך כך, משלחת ישראלית צפויה לצאת לשיחות אסטרטגיות עם בכירים בממשל האמריקני לתיאומים בנושא העיראקי. המשלחת תבקש גם לקבל ערבויות להלוואות בסך 10 מיליארד דולר.

במשלחת ישתתפו השר דן מרידור, ראש אגף תכנון האלוף גיורא איילנד, מנכ"ל משרד החוץ יואב בירן, ומנכ"ל משרד הביטחון עמוס ירון, וכן ראש המועצה לביטחון לאומי, אפרים הלוי. הבכירים ייפגשו עם אנשי המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן, נציגי מחלקת המדינה ומשרד ההגנה.

מטרת ישראל בנסיעה היא להביע מעורבות במהלכים האמריקניים במזרח התיכון, זאת כדי שתוכל להתכונן להשפעות של ההתקפה האמריקנית בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by