בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: ניצחון מוחץ לשרון בוועידת הליכוד 
 
 שרון ונתניהו. הכרעה או תאוות נקם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נתניהו: לסלק את ערפאת; תקף בנאומו את המדיניות הביטחונית והכלכלית של שרון; רה"מ: מנהיגות לא פועלת בתאוות נקם; אושרו מועד הפריימריס ומועד הבחירות הפנימיות למועמדים לכנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון ונתניהו. מפגן של אחדות ותקיפות הדדיות (רויטרס)
 שרון ונתניהו. מפגן של אחדות ותקיפות הדדיות (רויטרס)   
גורמים בליכוד מעריכים כי ראש הממשלה, אריאל שרון, יכול לרשום לעצמו ניצחון פוליטי נוסף בעקבות הופעתו אמש (שלישי) בוועידת הליכוד. תקיפות הדדיות הוטחו בנאומי שרון ושר החוץ, בנימין נתניהו - שני המתמודדים על ראשות המפלגה. נתניהו תקף את מדיניות הביטחון שרון ואמר כי צריך להחליף התרעה בהכרעה. "רק אם נסלק את ערפאת", אמר נתניהו, "תהיה אפשרות של התפייסות עם שכנינו, לא במדינה עצמאית, אלא ביישות שתתקיים לצדנו". הוא הוסיף כי הוא "משוכנע ביכולתנו להחזיר את הביטחון".

גם בנושא הכלכלי-חברתי לא חסך נתניהו בביקורת ואמר כי "ראש הממשלה הבא צריך לתת תשובה לאלו שאיבדו את פרנסתם ולתת לעם תקווה". והוסיף כי השאלה היא איך עוזרים למובטלים ולנדכאים. הדרך היא לא להטיל עוד גזירות, אלא ליצור מקומות עבודה. לא על ידי הטלת מיסים אלא להביא לצמיחה באמצעות הורדת מיסים וקיצוץ הבזבוז".

שרון, בנסיון לשמור על יתרונו הניכר מול נתניהו בסקרים. השיב לביקורתו של נתניהו וכן הטיח בו ביקורת מרומזת וישירה. שרון אמר כי "מנהיגות לא פועלת מתוך תאוות נקם, אלא באופן שיאפשר לנו ללחום בטרור ללא הפרעות. על החברה הפלסטינית להבין כי עליה לשנות את דרך המלחמה ולהתקדם במסלול המדיני. זו התשובה האמיתית למצבנו הכלכלי ואנו נגיע לכך". עוד אמר שרון כי "מנהיגות לא קונים באימרות קסם ואני לא אפזר הבטחות שווא".

עוד רמז שרון לחוסר רצונו של נתניהו להתמנות לשר חוץ בממשלתו ואמר כי בעת שקרא לנתניהו ולמופז להצטרף לממשלה "היו מי שהציבו תנאים מיותרים והיו מי שהתייצבו". עוד אמר שרון כי "עם ישראל עומד בשעה קשה מאוד. ביטחון יושג באמצעות דבקות במשימה ואומץ הלב. ביטחון יושג אחרי שהאויב יוכה בבתיו ובמקומות המחבוא שלו ומשום כך אנו תוקפים את הטרור ואיננו מתגוננים". שרון הוסיף כי "עם ישראל רוצה מנהיגות אחראית הפועלת בשיקול דעת המעדיפה את האינטרס הלאומי על האינטרס המפלגתי או האישי. אסור לפעול מתוך נמהרות וחוסר שיקול דעת."
 

המפסיד יהיה מספר שתיים

 
אמש סיכמו שרון ונתניהו כי המפסיד בבחירות לראשות המפלגה ימונה אוטומטית למקום השני ברשימה לכנסת.

לנשיאות ועידת הליכוד בתל אביב מונו שני יושבי ראש לנשיאות: ראש מטה נתניהו, ח"כ ישראל כץ, וראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, אורי שני.

השניים ניהלו את הוועידה על פי סדר יום עליו הסכימו. בישיבה אישרו 2,700 הצירים את מועד הפריימריס (28 בנובמבר) ואת מועד הבחירות הפנימיות למועמדים לכנסת (8 בדצמבר).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by