בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרום אפריקה: עתירה כנגד תאגידים בגין אפרטהייד 
 
 דרום אפריקה. מישהו ישלם על האפרטהייד   
 
חדשות נענע

ארגוני זכויות האדם עתרו לבית המשפט הפדראלי בארה"ב, כנגד 20 חברות המואשמות לכאורה בהפרת זכויות האדם ושימוש לרעה בחוקי אפרטהייד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העתירה שהוגשה היום (שלישי) דורשת פיצויים בסדר גודל של מיליוני דולרים בעוון גרימת נזק. החברות נתבעות כוללות את בנק "קרדיט סוויס" ,UBS , ענק הנפט אקסון מוביל, של, IBM, יצרניות המכוניות פורד, ג'נרל מוטורס וקרייזלר.

התאגידים מואשמים בסיוע לדבר עבירה כנגד האנושות וגרימת נזק סוציאלי מתמשך. ארגוני זכויות האדם יצאו בהכרזה משותפת שאמרה כי: "החברות עשו רווחים עצומים בעוד שסבל קורבנות האפרטהייד התעצם".

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי השייך למחוז המזרחי בניו יורק. הרקע לתביעה הוא התסכול הגובר בדרום אפריקה בשל מדיניות דחיית תשלומי הפיצויים והעוני המתמשך באוכלוסיה השחורה, שעדיין לא החלימה מפצעי האפרטהייד.

בית המשפט שמע 85 עדויות של קורבנות האפרטהייד שהובאו על ידי התביעה, הטוענת כי החברות הפרו בגסות את זכויות האדם על ידי ביצוע עסקאות עם דרום אפריקה בזמן האפרטהייד, אשר הסתיים כאמור בשנת 1994 עם בחירתו של נלסון מנדלה לנשיא השחור הראשון.

עורך הדין הדרום אפריקאי, צ'ארלס אברהמס, אמר כי: "85 העדויות הן רק קצה הקרחון". אברהמס חבר לעורך הדין האמריקני מיקל האוספלד. שניהם מייצגים את הצד התובע - ארגון זכויות האדם "קולומאני".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by