בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סופית: הקול בקלטת קולו של בין לאדן 
 
 הוכח מעבר לכל ספק. בין לאדן חי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המודיעין האמריקני הגיע לכלל מסקנה כי הקלטת ששודרה באל-ג'זירה היא מקורית והוקלטה לאחרונה; בקלטת מזהיר הדובר מפני התקפות נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר הבית הלבן, סקוט מק'לכליין, הודיע היום (שני) כי לפי דעת מומחים במודיעין האמריקני, הקלטת בה הושמע קולו של בין לאדן, ששודרה ברשת אל-ג'זירה היא מקורית, וכי הוכח מעבר לכל ספק שהוקלטה בשבועות האחרונים.

טכנאי המודיעין הוכיחו בוודאות לראשונה מזה שנה כי בין לאדן חי. לצורך ניתוח הקלטת השתמשו במומחים ללשון ומתרגמים בשירות הסי.אי.איי. המומחים השוו את הקול בקלטת לקלטות ישנות יותר של בין לאדן ומכאן הגיעו למסקנה.

בקלטת ששודרה נשמע אוסאמה בן לאדן כשהוא מהלל את פיגועי המגה טרור שארעו לאחרונה במספר מקומות בעולם, ככל הנראה על ידי ארגונו אל קאעידה. אל ג'זירה לא מסרה כיצד הגיע אליה הקלטת.

הקול הדובר בקלטת משבח את הפיגועים שאירעו לאחרונה בבאלי, בכוויית, בתימן ואת חטיפת בני הערובה בתיאטרון במוסקבה על ידי מורדים צ'צ'נים. עוד מזהיר הקול את אזרחי המדינות בנות בריתה של ארה"ב.

בן לאדן מואשם שעמד מאחורי פיגועי הטרור של ה-11 בספטמבר בארה"ב ובקשר לשרשרת פיגועי טרור שארעו לאחרונה ברחבי העולם. גורלו של המחבל, הסעודי במוצאו, עמד במרכזן של ספקולציות רבות מאז ההפצצות האמריקניות המאסיביות על אפגניסטן לפני כשנה, כנגד מטרות של ארגון אל קאעידה וממשל הטליבן במדינה.

הקלטת בקולו של בן לאדן היא ההוכחה החותכת ביותר שהתקבלה עד כה לכך שבן לאדן שרד את המתקפה האמריקנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by